| DerFinne a întrebat:

, am o problema. in scurt timp o sa am un fel de concert, unde va fi tot liceul de fata. o activitate propusa si. lansata de profa de muzica, ma rog..Am emotii mari de tot, am probleme cu tracul, mi-e frica sa nu inceapa publicul cu huiduieli mai ales ca vocea mea nu se prezinta in conditii excelente.,: 1. Cum pot scapa de aceasta teama de a canta in fata multimii. 2. Exista vreo metoda prin care imi pot imbunatatii vocea cu cateva ore inainte de concert.?! am auzit de o metoda cu oua crude. si sincer nu ma incanta ideea bleahh., laughing)daca exista altceva, va rog sa-mi spuneti big grin, multumesc anticipat happy

1 răspuns:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, stii sa faci vocalize pentru incalzirea vocii? Vocalele sa le urci pe fiecare nota a portativului, deschizand gura mare, pronuntand vocala corect, daca canti vocal. Curaj si mult succes!