| AlExAlEx2000Bz a întrebat:

am un casetofon auto si boxa stanga se aude putin mai încet ca cea dreapta e normal sau nu?

8 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Poate sa fie din setari balans sau fade, poate sa fie un scurt, poate fi si membrana intepenita si poate fi si o defectiune pe final. Schimba difuzoarele intre ele si vezi diferenta, apoi scrie-mi daca este o diferenta.

| AlExAlEx2000Bz explică (pentru viavo):

La balans nu e treaba, difuzoarele sunt noi amândouă sunt la fel la impedanta si la putere

| viavo a răspuns (pentru AlExAlEx2000Bz):

Atunci cel mai probabil ai un scurt la iesire sau o problema la final. Ce model este?

| AlExAlEx2000Bz explică (pentru viavo):

Domotec mersi-2955 e mai vechi de fel

| AlExAlEx2000Bz explică (pentru AlExAlEx2000Bz):

MS*

| viavo a răspuns (pentru AlExAlEx2000Bz):

Nu gasesc modelul pe net. Daca are volum cu potentiometru poate sa fie defect potentiometrul. Sunt multe cauze care ar creea aceeasi problema.

| AlExAlEx2000Bz explică (pentru viavo):

O fi firul lipit prost cine stie

| sierra1 a răspuns:

știi și tu cum e dar dacă le inversezi, cum se manifestă?