| MetalHand a întrebat:

Salut TPU,ascult muzica rock si vreau sa va intreb si sa imi raspunde-ti si ce credeti despre muzica rock si daca va place, sau nu?

Răspuns Câştigător
| Walve a răspuns:

Nu te lua dupa ce place lumii si ce nu. Eu de exemplu ascult muzica rock, metal cu toate ca multi colegi sau prieteni asculta altceva. Daca tie iti place e bine. E un gen de muzica inteligent, asa imi place mie sa-i spun...

| MetalHand explică (pentru Walve):

Nu ma iau dupa nimeni,rock-ul este o muzica foarte buna, eu in general ascult :nightwish, system of a down, guns n rosses, queen, skillet(foarte rar) etc... Singurul subgen care nu-mi place este Black metal-ul.Am pus intrebarea doar sa vad lumea cat de mult apreciaza rock-ul! Mult Noroc!

| Duucu a răspuns (pentru MetalHand):

Și la rock-ul simfonic se folosește (rareori) growl-ul.
Lăsănd glumele la o parte, astăzi am ascultat mult AC/DC, AB/CD(cover band) și Airbourne.E printre trupele preferate.
http://www.youtube.com/watch?v=sGw3a71CXoc
Ghici ceva, nici mie nu-mi place black metal-ul.

| MetalHand explică (pentru Duucu):

Ma bucur ca sunt asa multe persoane care apreciaza rock-ul!

12 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Da, imi place si ascult.

Răspuns utilizator avertizat
| Narcis2007 a răspuns:

Ascult...eu in general sunt calm si e o combinatie foarte ciudata zic eu

| Duucu a răspuns:

Nu-mi place că țipă ăia.

| MetalHand explică (pentru Duucu):

Salut,esti prost informat este si rock-ul classic sau simfonic rock care suna chiar frumoas! Bafta :! happy

| Crucified a răspuns:

Răspundeţi*

| MetalHead04 a răspuns:

Rockul si respectiv metalul ma reprezinta, si totusi fiecare asculta ce ii place.

| TheMetal a răspuns:

In opinia mea daca te apuci de rock esti un idiot. happy happy de ce? Daca esti un adevarat rocker nu sti cand ai inceput sa asculti rock... asa te nasti... asculti de cand te sti tu pe lume. daca stii ca te-ai apucat de el si ai ascultat un alt gen de muzica inseamna ca n-ai treaba cu rock-ul si ca nu e de tine. eu unul ascult rock de cand ma stiu si imi plac abolut toate genurile. de la rock clasic la deatcore. Imi place foarte mult la rockeri ca gandesc aproximativ la fel imi place ca nu se dau mari ca aia de asculta rap. (ca ei sunt mari si tari) rockeri asculta in tacere si nu incearca sa atraga atentia altora ca vai ce buni suntem noi. Intr-un cuvant '' nu sunt pupincuristi '' La mine in liceu nu cred ca sunt mai mult de 10 rockeri adevarati. toata clasa mea asculta eminem si Lala band. Cand le-am spus ce muzica imi place nu ma mai bagat nici dracu in seama. De asemenea imi place ca rockeri asculta muzica asta pentru ca lor chiar le place genul asta de muzica nu doar ca sa atraga atentia (aici am revenit iar la chestia cu rap-ul) happy Esti lamurit? happy happy happy happy

| MetalHand explică (pentru TheMetal):

Si eu ascult rock de mult timp deci nu acuma m-am apucat de rock happy