| AlexBlack a întrebat:

Unii baieti/fete ma dau dracu' doar pentru ca sunt 'rocker' si ca ascult rock...Dar nici nu-i bag in seama. Pe mine muzica rock ma defineste. Fara ea nu as mai fii eu...

Credeti ca ar trebui sa renunt la ceea ce-mi place? straight face

Răspuns Câştigător
| KiddaDot a răspuns:

Clar nu! Cunosc perfect sentimentul. Nu trebuie sa renunti la ceea ce iti place, la ceea ce esti! Mai degraba sa renunti la anturajul care nu te reprezinta. Muzica rock este muzica buna, muzica ce chiar transmite un mesaj, nu se compara cu muzica noua, muzica in care textul are 3-4 versuri, si canta o fufa mai mult dezbracata decat imbracata care habar nu are ce e aia muzica, toata "vocea" ei fiind retusata electronic. Continua sa fi tu, si o sa fie ok! Stai cu oamenii care te inteleg si care au aceleasi preocupatii ca tine, si nu baga in seama parerile rautacioase ale "smecherilor" care categorisesc rockerii ca ratati. Gen,"pitzy" sau "fitzosii cu valoare". Have a nice day :3

| AlexBlack explică (pentru KiddaDot):

Multumesc Kidda :**. Mi-ai facut ziua frumoasa!winking

| KiddaDot a răspuns (pentru AlexBlack):

Awww :* ma bucur mult!

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fă-ți prieteni tot fani rock și nu te înjură nimeni.
Ascultă ce-ți place!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Nu ar trebui sa renunti la ceea ce iti place

| TheAce a răspuns:

Rock-ul este dincolo de muzica, o atitudine, un stil de viata. Nu stiu cum e cand esti foarte tanar dar dupa liceu esti respectat daca asculti muzica de calitate, devine un atuu. Nu renunta, nu ai de ce, cand cei cu care interactionezi din jurul tau se vor maturiza, vei deveni extrem de apreciat pentru gusturile tale eclectice.

| Konata a răspuns:

Nu! In nicun caz! Nu te lasa prada parerilor neinsemnate si rautacioase ale altora. Parerile de acest gen trebuie sa te lase rece adica sa nu pui la sufletel. Tu faci ceea ce-ti place. Tu faci ce vrei cu viata ta.

| Shammal a răspuns:

In nici un caz, fa ce iti place, si nu te lasa influentat de reactiile celor din jur

| TheDifference a răspuns:

Nu, nu trebuie sa renunti la nimic doar ca asa vor unele persoane. Be yourself. Asa de curiozitate, ce asculti in general?

| AlexBlack explică (pentru TheDifference):

In general ascult multe genuri... Cel mai mult ascult Heavy Metal, Thrash Metal, Death Metal si Ghotic Metal

| TheDifference a răspuns (pentru AlexBlack):

Buune laughing) sa dea dracu sa te lasi si sa te apuci de manele laughing)

| AlexBlack explică (pentru TheDifference):

Ai vrea tu. laughing

| TheDifference a răspuns (pentru AlexBlack):

Nu, nu as vrea laughing) prea multi manelisti in tara asta laughing) daca esti manelist nu te da dracu nimeni, dar daca ai ceva gusturi sar toti cocalarii cu gura pe tine laughing)

| Nibichan a răspuns:

Si mie imi spun baieti din clasa ca is nebuna ca ascult rock si tot am o gramada de prieteni si fara sa imi schimb gusturile.