| AlexU13 a întrebat:

Cand eram in clasa a 6-a si a 7-a am fost la corul scolii, si desi eram vocea a II-a eram foarte aproape sa fiu vocea I(am fost la diverse concursuri cu ceilalti desi nu foarte multe). In clasa a 8-a nu am mai fost ales la cor pentru ca a trebuit sa cant imnul Romaniei ca sa pot intra la corul muzical, insa nu a iesit bine sad si nu am mai fost ales. Acum sunt in clasa a 10-a, dar as vrea sa ma apuc din nou de cantat, nu stiu vocea mea nu mai e buna deloc adica nu prea dar vrea "sa-mi revin". Un sfat serios util ceva sad? Am o oarecare viziune sa devin artist, unul asemanator cu cei din trupa One Direction sau ceva seamantor, daca ma intelegeti. Va rog, niste sfaturi, (la vara as vrea sa inregistrez niste covere). Funda!

5 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Daca vrei sa fi artist ce te opreste? Timpul? Artistii nu tin cont de timp, nu sti asta? Ai spus ca ai imaginatie sfatul meu este sa exersezi cat mai mult pe ideile pe care le ai! Bafta!

| AlexU13 explică (pentru Prezidentul):

Da, dar ce exercitii vocale sa fac sau cum anume ca sa imi recapat vocea?

| AlexU13 explică (pentru Prezidentul):

Si oricum nu am chiar asa de multa imaginatie :'(

| Prezidentul a răspuns (pentru AlexU13):

Pai din ce am inteles eu, parca ai fi un Dan Bitman care si-a pierdut vocea laughing... Speranta moare ultima, ca sa iti recapeti vocea poti face tratamente pentru o voce mai buna (inainte sa canti bea apa, relaxeaza-te mai mult pentru o voce mai buna, etc)

| Moise_Pasca_2000 a răspuns:

Cantă tot felul de note, cantări etc. Eu am facut asta si mi s-a format vocea! Toata ziua cantam! Si dupa o luna vad ca vocea mea era ma-i inalta! Baftă!