| PicuMotanu a întrebat:

Ce parere aveti de muzica populara? Va place "muzica" asta? Daca nu de ce mai exista? Mie mi se pare absurd in mileniu 3 sa mai asculte cineva muzica sateasca.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se asculta la greu peste tot, in special la persoanele de varsta 2-a. Ciobanasi...

| aneliram a răspuns:

Muzica populara, este un fel de istorie a neamului românesc. Referitor la întrebare, ascult muzica de orice gen, poate altora nu le place, dar mai sunt si omeni carora le plac melodiile populare.

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Nici rock, chiar manele, etc., nu asculta toată lumea, dar asta nu înseamna ca ele nu exista si nu se mai produc alte melodii noi

| Geoboss68 a răspuns:

Prin ea ne raportam la cultura sineamul nostru Romanesc si ne deosebim de celelalte natiuni.
Muzica populara aduce cu ea obiceiurile si datinile romanesti, de ce nu se face nunta fara muzica populara?