| DeejayHidden a întrebat:

Am doua intrebari!
1.Am achizitionat o unitate second hand si nu se aude nimic,chiar daca totul este la maxim, de fapt da, dar foarte incet, la ei la sediu mi s-a facut testul pe Linux si se auzea, se spune ca este de la driver, imi puteti da un link ceva?
2. Astept sa imi vina un colet cu o consola Dj si sunt curios daca trebuie neaparat sa am placa audio la pc, dar am observat ca are si ea o mufa speciala a ei
Cel mai bun raspuns primeste

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Cauta modelu placi de baza pe sitesu oficial si de acolo descarci drivaru daca nu te descurci cautama pe ID MESS:itsoft2011 si rezolvam

| itsoft a răspuns (pentru itsoft):

Itsoft_2011 scuze de greseala

| DeejayHidden explică (pentru itsoft):

Facebook, ceva? ca nu folosesc mess

| DeejayHidden explică (pentru itsoft):

Am incercat si cu Aida si spune ca toate sunt ok sad, dar tot asa se aude

| itsoft a răspuns (pentru DeejayHidden):

Anghel adrian

12 răspunsuri:
| Moale_Bogdan_1994 a răspuns:

3dp chip cel mai cool program pentru drivere.Nu sunt drivere foarte noi dar merg 100%

| DeejayHidden explică (pentru Moale_Bogdan_1994):

Am incercat cu doua perechi de casti ce merg perfect si cu un sistem audio ce si el merge perfect. Am sa incerc si 3Dp Chip, Va dau rezultatele dupa!

| DeejayHidden explică (pentru DeejayHidden):

Am instalat 3DP Chip, am instalat si driverul care mi-l scrie acolo si imi da eroarea aceasta cand intru in setup : The audio driver files do not support your computer hardware. If you uninstalled software without restarting your pc. restart now, then run the setup again.
I-am dat si restart si tot asa imi da
ce pot face?

| santusx a răspuns:

Poti gasi driverele cu Driver genius, Easy driver sau Driver booster 2.
Eu iti recomand driver booster 2 free:
http://www.iobit.com/driver-booster.php
Sau afli ce placa de retea ai cu AIDA32 sau AIDA64, depinde ce sistem de operare ai, si cauti pe google sau cu acest site :http://www.realtek.com/......Check.aspx

| DeejayHidden explică (pentru santusx):

Si cu consola ce ziceti? Am sa incerc si acele variante cu driverele si iti voi spune rezultatele dupawinking

| DeejayHidden explică (pentru santusx):

Am incercat iobit-ul, dar nu gaseste nimic la audio

| santusx a răspuns:

Ai incercat si cu alte componente audio? De exemplu alte casti, alt sistem? Poate ai probleme la mufa jack.

| santusx a răspuns:

Dezinstaleaza driverele si reinstaleaza-le dar nu inainte de a da un restart dupa ce ai dezinstalat.