| shnowmen a întrebat:

Imi place tare mult muzica rock si mi-ar place tare mult sa invat sa cant la chitara electrica.Nu doresc sa urmez o cariera muzicala ci doar pentru placerea mea.Pe ce sa cant prima data, pe cea electrica sau cea acustica?

5 răspunsuri:
| DedeDedycz a răspuns:

Pentru prima data, ca sa inveti sa canti la chitara, ar trebui sa inveti sa canti la o chitara acustica apoi pe una electrica. Iti va fi mult mai usor sa inveti sa canti la chitara electrica dupa ce vei invata la acustica.

| Mozurov a răspuns:

Poti invata direct pe cea electrica.Eu am invatat pe cea acustica si mi se pare mult mai simplu sa inveti pe cea electrica.

| shnowmen explică (pentru Mozurov):

Si se poate invata si singur pe ea exersand sau ai nevoie neaparat de profesor?

| Mozurov a răspuns:

Poti si singur dar este mai greu...iti recomand mai degraba un profesor.Dar daca vrei neaparat sa inveti singur vezi ca sunt pe youtube o gramada de tutoriale.