| AestheticPerf a întrebat:

Vreau sa imi construiesc un mini-studio de buget si vreau sa stiu de ce am nevoie, adica un microfon condensator si un mixer gen placa de sunet pentru un sunet mai bun ( vocal ), dar nu stiu daca mixerul vine cu toate cablurile, deci ma puteti ajuta? Sa imi ziceti ce imi mai trebuie si ce accesorii trebuie sa cumpar si daca trebuie luate ceva cabluri la mixerul audio...etc. FUNDA!

2 răspunsuri:
| LaviniaFrone a răspuns:

Pentru inceput la un studio iti trebuie si instrumente. pentru a putea canta la ele si pentru ati putea face muzica de unul\una singura... deci ai avea nevoie si de o statie de microfon pentru inregistrat cu panza deasupra, tobe, chitara, fluier, pianina sau orga depine., vioara doar optional, trompeta etc. cat despre mixerul audio sincer nu stiu. sper ca te-am ajutat oricum si bafta laughing

| AestheticPerf explică (pentru LaviniaFrone):

MERSI, nu imi trebuie instrumente ca fac instrumentale intr-un program pe calculator, pe FL Studio 12. happy