| D3mraRTX a întrebat:

Salut tuturor! Am de cateva zile o problema cu amplificatorul audio,daca cunoaste cineva problema si ma poate ajuta ii sunt recunoscator! Problema este urmatoarea: la AUX IN se aude volumul destul de incet fata de celelalte intrari PHONO 1, PHONO 2, (PHONO stiu ca este intrare care emite un semnal puternic si distorsionat fata de AUX). A 2-a problema: daca ascult sa zic un exemplu 20-30 min "fara sa fie volumul maxim" amp incepe si se incalzeste si miroase a plastic topit, a cablu incins (nu pot explica concret a ce miroase). Mentionez ca amp are carcasa metalica nu de plastic. Este un amp mai vechi "PHILIPS stereo amplifier 686 470W". Daca stie cineva de la ce ai putea fi aceste probleme si ma poate ajuta ii multumesc mult de tot! Sa aveti o zi buna!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Impedanța difuzoarelor folosite e conformă cu ieșirea amplif-ului?

| D3mraRTX explică (pentru sierra1):

Da 8 ohm. Dar nu difuzoarele este problema ci amp-ul.