| coosta a întrebat:

Salutare.Am o problema cu un amplificator audio(HITACHI stereo amplifier Ha-1). Prima oara am zis ca e ars integratul, apoi am schimbat rezistentele, si s-a dovedit ca nu este ars, acum vin cu o alta problema.Se aude sunetul foarte rau, distorsionat, doar niste zgomote, nu se intelege nimic.Stie cineva ce ar putea avea si cum pot sa remediez aceasta problema?:-s

1 răspuns:
| traveler a răspuns:

Sursa de alimentare, filtrajul iti cauzeaza asemenea probleme.