| anonim_4396 a întrebat:

uitati aici am un set de chitara pentru incepatori:http://www.fly-music.ro/......trica.html

Vreau sa stiu si eu:
1)cat de mare e chitara?
2)merita banii?
3)amplificatorul e bun?

Răspuns Câştigător
| Blagandrey a răspuns:

Chitara e 4/4 la banutii astia primeste ceva deci se merita... Dar eu nu prea sunt fan seturi gata facute daca stii ca te ti de meserie de banii aceia iti iei o chitara mai decenta si o conectezi la Pc pe post de amplificator si mai strangi in ceva timp niste banuiti si iti iei si un amplificator. Nu stiu de ce colegul spune ca nu ar fi bun amplificatorul mie mi se pare bun pentru exersatul acasa numai daca dai concerte nu e bun.

| anonim_4396 explică (pentru Blagandrey):

Pai normal ca asa fac...adica acum sunt la inceput imi iau o chitara de incepatori si dupa aia imi iau una mai buna si amplificatorul mi se pare bun

10 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

1)4/4.
2)Da.
3)Nu.

| anonim_4396 explică (pentru Thunderstruck):

Poti sa imi spui dc nu e bun?

| Thunderstruck a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca nu are niciun efect, nu are bucla de efecte, are doar 2 controale -gain si volum. Difuzor de 6", daca nu ma insel, pentru ca nu specifica, dar am mai vazut amplificatoare identice, doar firma diferand si au de 6". Ceea ce e putin.O alta parte proasta e intrarea de casti care e pentru jack de 6, 3. Nu stiu ce casti au jack de 6, 3, o sa-ti trebuiasca un adaptor daca vrei sa folosesti castile.Nu are footswitch (asta fiind ceva normal), dar nici nu poti adauga unu pentru ca nu are bucla de efecte, deci daca o sa vrei distorsiune o sa-ti trebuiasca o pedala de dist.Iar chitara are doze single coil care nu se prea potrivesc cu metalul.Presupunand, dupa avatarul tau ca asta vrei sa canti.Si ar fi mai buna si una cu bridge fix, nu cu tremolo, ca la pretul asta, nu stiu cat de mult o sa stea in acordaj.

| anonim_4396 explică (pentru Thunderstruck):

Ok am inteles, dar asta merita http://www.fly-music.ro/......ck-vs.html

| anonim_4396 explică (pentru Thunderstruck):

Si da cam metal as vrea sa cant, dar am intrebat pe linkul acela care mi l-ai dat tu sau unu si l-am intrebat pala si a zis ca e ok pentru un incepator big grin

| Thunderstruck a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma, ideea e ca nu recomand un set, n-am facut-o si nici n-o s-o fac.Mai bine iei doar chitara pentru inceput, gasesti chitara buna la pretul ala.E adevarat ca setul ala e nitel mai bun pentru metal, dar n-o sa te multumeasca, nici incepator cum esti.Cel mai bine ar fi sa iei mai intai o chitara decenta, apoi sa mai astepti o luna-2 si sa iei si amplificatorul.Inteleg ca esti mai mic, n-ai banii tai inca, trebuie sa te rogi de parinti sa-ti ia, toti am trecut prin asta, dar pur si simplu nu merita un set, o sa-ti vina sa-ti dai cu el in cap.Stiu ca o sa fii dornic sa canti din prima, dar mai bine iei un amplificator mai bun mai incolo.

| anonim_4396 explică (pentru Thunderstruck):

Ok ok :D dar uite inca unu stiu ca nu recomanzi dar tot as vrea sa incep cu un set ca na e cam ciudat sa am chitara da nu amplificator..http://www.magazinuldemuzica.ro/THOMANN--SET-G13-_-43051.html asta e un harley benton deci cred ca e mai bun

| Thunderstruck a răspuns (pentru anonim_4396):

Amplificatoarele harley benton sunt recunoscute pentru ca sunt cele mai proaste amplificatoare.Da-mi id-ul tau sa mai vorbim.

| anonim_4396 explică (pentru Thunderstruck):

Ok mess sau skype?
mihai_uzumaki@yahoo.com
si skype darkgiratinamihai