| ulisethi a întrebat:

Vreau sa invat sa cant la chitara, si m-am decis sa-mi cumpar una acustica. Inca nu sunt hotarat ce model de chitara sa aleg, nu as dori chiar o chitara acustica de buget, caut ceva care sa-mi foloseasca mai mult timp.

Un coleg mi-a zis de chitarele acustice Sigma, le-a probat la un magazin si i-au placut. Mi-a recomandat modelul Sigma DR-28.

Voi ce parere aveti despre Sigma? Ati incercat vreuna? Daca da, ce ma sfatuiti sa achizitionez?

Multumesc pentru ajutor happy

Răspuns Câştigător
| MusicandMore a răspuns:

Salut ulisethi.
Sa ma prezint. Sunt managerul companiei Music&More si distribuim oficial in Romania chitarele Sigma. Scurt istoric; Chitarele Sigma au fost din 1970 fabricate si construite de cei de la Martin Guitars. Toate componentele si elementele acestor chitare acustice sunt identice cu cele ale chitarelor Martin, pana si seriile si modelele poarta acelasi nume si numar. Deasemenea logo a fost creat plecand de la Martin. Dar nu doresc sa fac lobby pentru aceste chitare acustice pe forum, te pot invita la magazinul nostru sa le testezi.

| ulisethi explică (pentru MusicandMore):

Salut! mersi de raspuns, chiar vreau sa le probez! Unde este magazinul? eu sunt din Bucuresti. aveti cumva si un website?

3 răspunsuri:
| Blagandrey a răspuns:

Sincer nu am incercat nu stiu nimic despre marca asta, eu as recomanda sa cauti un Fender sau un Ibanez, dar nu stiu ce buget ai si. Eu am un Ibanez V 72 ece electro-acustica si sunt foarte multumit de ea.

| ulisethi explică (pentru Blagandrey):

Multumesc pentru raspuns, o sa iau in calcul si varianta Fender/Ibanez.