| 3517688 a întrebat:

Vreau sa-mi iau o chitara acustica sa cant muzica usoara, dar nu prea stiu cum sa aleg una buna. Ma puteti ajuta cu niste sugestii? De preferabil ceva intre 250-350 lei.
As vreau ceva sa-si merite banii.
Mersi big grin

1 răspuns:
| AdiZNoni a răspuns:

Era un magazin pe Ion Câmpineanu numit MUSICSHOP care avea chitări la prețuri ok. Cam pe toată lungimea străzii sunt destul de multe magazine cu instrumente. Pentru început, o chitară care se încadrează în bugetul specificat, ar fi destul de bună. Dar pe viitor îți recomand să strângi bani să iei ceva de calitate, mai ales dacă vrei să cânți muzică acustică ușoară. O chitară bună, mai ales acustică, trebuie să aibă lemnul bun. Pentru o rezonanță de calitate recomand chitările din lemn de mahon, care sunt puțin mai scumpe.