| RaduConstantinRadu1990 a întrebat:

Urgent! vreau sa-mi cumpar o chitara acustica si nu orea stiu ce model, is incepator asa ca daca puteti sa-mi sugerati ctv modele de chitari acustice pana in 350 la mana a doua..am gasit un model dar nu stiu daca ii oke, adica ii un fender squier sa 105 la 350 fara nimic altceva, ii bun? mi.a mai spus tipu' ca il vinde pana diseara, ce sa fac? sa.l cumpar?

Răspuns Câştigător
| theexpert123 a răspuns:

O chitara mai scumpa va fi mereu una mai buna.Eu iti spun sa iti iei una din magazin nou nouta. Cele Second hand pot avea corzi rupte sau instabile.Si corzile nu se pot cumpara la bucata se cumpara doar la set.Mai bine comanzi o chitara noua de pe net sau iei una din magazin. Sper ca te-a ajutat sfatul meu.P.S. Sa imi spui cum este noua chitara daca alegi sa cumperi una.

| Nupotsagasescunnume a răspuns (pentru theexpert123):

Aici ai gresit. am gasit eu pe net corzi la bucata la 2 lei

| theexpert123 a răspuns (pentru Nupotsagasescunnume):

2lei? Cat de bune crezi sa sunt? Eu te sfatuiesc sa iti iei o chitara noua.Tu poti face cum vrei.

| RaduConstantinRadu1990 explică (pentru theexpert123):

Pana la urma am luat chitara aceea dar ea ii ca noua nici o zgarietura tot cu garantie tipu' o vindea pentru ca nu avea timp de ea, o luase acum 3 sapt. A scuze pretu' de la 450..mna eu zic ca am facut bine cred

| RaduConstantinRadu1990 explică (pentru theexpert123):

Proasta,adica si.a meritat bani, am invatat dar acum am sa trec la ceva mai bun un takamine sau yamaha
nu mai are acel sunet frumos orice corzi ii cumpar parca nu suna bine, si nici nu is indepartate corzile de fretuei