| ZDTI a întrebat:

Salutare, am o intrebare pentru cei ce canta la chitara... in cat timp ati invatat sa cantati la chitara? Multumesc.

3 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Acordurile de baza le inveti si in 2 zile, mare chestie... Sa stii sa canti la chitara nu inseamna sa stii cateva acorduri.

| Wøodenpints a răspuns:

Când spui învățat, la ce te referi? Sunt chitaristi care studiază instrumentul de ani de zile și tot nu știu tot ce se poate ști despre chitară.
Depinde ce vrei să cânți și cât complexe sunt tehnicile abordate.
Sunt unii, care după doi ani pot spune că au învățat să cânte. Pentru că folosesc doar acorduri simple.

| ZDTI explică (pentru Wøodenpints):

Ma refer doar la acordurile de baza.