| mihair27 a întrebat:

Ma tot bate gandul sa-mi iau o chitara electrica si sa invat sa cant la ea, insa nu sunt convins de ce pot lua. Chestia e ca eu vreau sa invat basic-ul (nu stiu sa cant la chitara deloc), in general ce tine de teorie, cateva riff-uri simple, eventual un mic solo laughing...stiti cum este la inceput. Problema este ca eu nu stiu cum sa procedez: sa iau o chitara accesibila la vreo 400 de lei ( VGS RC 100) sau sa iau ceva in jurul sumei de 600-800 de lei? Nu prea as vrea sa dau din prima multi bani, deoarece exista posibilitatea de a ma plictisi sau sa nu-mi placa ( foarte putin probabil, ce-i drept, dar exista si varianta asta). Nu iau in calcul seturile gata facute pentru ca imi iau teapa. Pentru inceput nu vreau sa-mi iau amplificator. Imi este de ajuns, momentan, sa conectez chitara la pc. Deci, voi, ce spuneti?

1 răspuns:
| Alexuţ02 a răspuns:

Salut, nu le am cu, chitarele, am găsit un articol care sper să te ajute cât de cât

https://musicandmore.ro/blog/cum-sa-alegi-o-chitara-pentru-incepatori/