| JayMeatSucks a întrebat:

Salutare TPU happy. Am o intrebare, cat de apreciata este muzica rock si death metal in Romania?

Răspuns Câştigător
| Karinakari99 a răspuns:

Sunt şi rockeri în România, dar nu cred că mulţi.În România nicidecum apreciată.În alte ţări, da.

7 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Destul de apreciata, dar nu cat ar trebui.

| RockNbeer a răspuns:

Rock-ul,habar n-am, destul de apreciata...cred.
Insa cu death metal-ul ii cu totul si cu totul alta treaba.
Death metal-ul nu va putea fi niciodata ascultat de mase, este un gen destul de greu digerabil, complex in unele cazuri, si cel mai important, nemelodic.

| MoltenMoon a răspuns (pentru RockNbeer):

Trupele care se incadreaza in genul melodic death metal iti spun eu ca au melodii foarte melodice laughing

| MoltenMoon a răspuns (pentru RockNbeer):

Melodia asta de exemplu Obtenebris - Skyfall
sau Dagon - Full Speed Ahead

| RockNbeer a răspuns (pentru MoltenMoon):

Ascult si eu destul melodic death, insa el s-a referit strict la death metal, nu a specificat niciun "melodic".

| Wøodenpints a răspuns:

Destul de bine apreciată. Însă nu de oamenii care trebuie.

| JohnnyWylde a răspuns:

Tipul are dreptate. Ascult foarte multe tipuri de muzica rock si metal (mai ales metal), dar nu pot suporta Death Metal-ul si asta numai din cauza vocalelor. Acest tip de Growled Vocals e oribil, nici macar nu pot intelege versurile.