| Spufulette a întrebat:

..de mic imi placea muzica, imi placea sa ascult muzica, de mic mi-am dat seama si mi s-a spus ca am ureche muzicala, am fost ales sa cant la un azil de batrani pentru ca aveam o voce frumoasa(sunt baiat), dar acum totul s-a schimbat, sunt pur si simplu innebunit dupa muzica, cand ascult simt ritmul fara sa vreau. M-am trezit odata in autobuz ca bateam kickul melodiei pe care o ascultam la casti fara sa vreau.Insa am probleme cu urechile, sunt slabite si uneori ma dor din cauza castilor pe care le-am avut prima oara. Le dadeam la maxim si nu ii ascultam pe parinti si pe rude sa le dau jos, insa acum regretsadVocea pe care o aveam la 12 ani am pierdut-o(Fac 15 ani in mai)asa ca vreau sa stiu daca este un tratament de a avea o voce frumoasa.Am vocea groasa si de aceea nu mai pot canta, insa mi-am gasit ca hobby stilul lui Deadmau5 si am inceput sa fac in FL STUDIO melodii inca din 2008, asa ca noul meu vis este sa fiu la fel de celebru si la fel de bun ca deadmau5 insa vreau sa stiu ce trebuie sa fac ca sa ajung dj, ca dj gasesti peste tot, in cluburi, baruri etc, cum sa incep sa fiu cunoscut? multumesc, dau fundabig grin

P. S - Care sunt sansele sa raman surd daca ascult la cast? acum nu mai ascult deloc dar banuiesc ca in jobul de dj trebuie sa ascult la ele

3 răspunsuri:
| sorinae a răspuns:

Da, sa fii dj nu este asa de usor trebuie sa fii facut pentru asta nu este de ajuns sa iti doresti! si refer la voce nu stiu ce sa-ti spun! tu inca ai voce chiar daca e joasa multi cantareti au vocea joasa si au ajuns departe! trebuie sa iti doresti! sper ca te-am ajutat funda?

| djingeras a răspuns:

Buna daca ai dori sa fi dj te astept pe chatul nostru www.chatuim.ro eu am nikul ruxi

| MEAmy a răspuns:

Vocea ta a devenit mai groasa din cauza pubertatii, nu din vina ta. Majoritatea adolescentilor din industria muzicala si-au pastrat vocea (desi putin schimbata) cu ajutorul sfaturilor pe care le-au primit de la artisti mai mari ca varsta care au trecut si ei prin acele momente. Poate gasesti ceva despre asta pe internet. Cat despre auz, iti sugerez ca in fiecare zi sa ai cateva ore in care sa-ti lasi urechile sa se linisteasca: daca te uiti la televizor sonorul sa fie cat mai scazut, daca stai la calculator/
laptop/ etc. sa pui sonorul pe mute s.a. Pe scurt, sa nu asculti decat sunete normale/scazute cum ar fi mersul, fosnetul unei pungi etc. Pentru voce, ar fi folositor sa canti de exemplu o ora pe zi, dar sa ai si pauze vocale, si poate vei canta mai bine. Mult succes! happy