| Adyy5 a întrebat:

Imi place mult muzica, s-o ascult si sa cânt.
Dar...Nu am ureche muzicala sau voce.Mi s-a spus ca cant mult mai bine fata de pana acum 2-3 ani.
Stiu ca urechea muzicala sau vocea nu se obtine si trebuie sa o ai din nastere, dar nu exista nicio cale prin care sa mă pot perfecționa? Doar cat sa am o voce cat de cat ok cand cant.

1 răspuns:
| PlutonieruTheRealOne a răspuns:

Nu este adevarat ca "urechea muzicala "sau vocea se obtine numai din nastere.Cel putin eu nu sunt de acord cu aceaste idee.Eu cred ca desi te poti naste cu talentul de a canta, eu cred ca daca exersezi si tot exersezi iti poti imbunatatii vocea si "urechea muzicala". Doar continua sa exersezi si repeta melodiile tale preferate.