| Jigokunokishi a întrebat:

Salutari! As avea o intrebare : O chitara electro acustica suna ca o chitara electrica si se poate regla sa sune si ca o chitara acustica normala? ( sunt incepator si chiar vreau sa stiu). Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

O chitara electroacustica este o chitara acustica obisnuita la care i se adauga o doza piezo sau un microfon(mai rar). Poate fi conectata la un amplificator.Automat, daca nu e conectata la un amplificator suna ca o acustica "normala".

| Jigokunokishi explică (pentru Thunderstruck):

Multumesc din nou de informatii happy!

4 răspunsuri:
| Blagandrey a răspuns:

Salut! O chitara electro acustica pusa la un amplificator suna doar mai tare.

| Wøodenpints a răspuns:

Păi deja sună ca o chitară acustică normală. Singura diferenţă faţă de o acustică, este că asta are şî doze, ca să o poţi conecta la amplificator.
Când nu-i conectată, e 100% acustică normală, cum îi zici tu.

| MEIALI a răspuns:

O chitara electroacustica este o chitara acustica obisnuita la care i se adauga o doza piezo sau un microfon...