| Doctorfishadi a întrebat:

Salutari! De ceva timp caut trupa sau membrii sa infiintez una, sunt vocalist si stiu putina chitara.Preferabil din Bucuresti!
Orice gen in afara de manele si populara, preferabil bluess si sau rock.Nu am nevoie de perfectionisti, putem evolua impreuna!
Prin membrii se intelege un chitarist la electrica, tobe si clape de ce nu? Poate si fluier daca sunteti pe aici. Vreau sa investesc in trupa si sunt dispus sa ofer una din chitarile mele unuia din membrii daca ce are el nu ii place.Eu detin o acustica si o electroacustica.

6 răspunsuri:
| Doctorfishadi explică:

Sigur,de parca sa faci o trupa este floare la ureche. Poti sa fii si cine vrei tu, daca nu gasesti, nu gasesti.Ce stii tu despre o trupa? Crezi ca daca sunt bun ar da cineva afara un vocalist de la o trupa pentru mine? Eu nu cred...numai trupele in formare vor vocalisti.Ps: Nu mai raspunde aiurea.

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Da, daca ai fi bun, ar da cineva afara un vocalist de la o trupa pentru tine. Niciodata nu se pastreaza rezidurile, daca apare ceva nou si bun, cel vechi va fi inlocuit.

| TrialByFire a răspuns:

Tu ai impresia ca la acest gen de muzica trebuie sa fi remarcat de cineva? Aici pe primul loc se afla placerea de a canta, iar pe al doilea se afla succesul.Si apropo, pentru a avea succes la astfel de genuri muzicale, e nevoie sa iti faci un grup de fani care intre timp va creste in numar, nu sa te remarce cine stie ce producator! Nu se asteapta nimeni sa pornesti cu 10.000 de fani din prima saptamana, daca ai 50 la primul concert ar trebui sa fi fericit.

Mai bine taceai.

Mi-ar fi facut o foarte mare placere sa te ajut, daca aveai nevoie de cineva la bass, dar locuiesc foarte departe de capitala

| Doctorfishadi explică (pentru TrialByFire):

Multumesc frumos pentru raspuns, imi pare rau ca asa gandesc unii.Este foarte greu sa evoluezi pe piata si alaturi de cineva important, daramite sa fii cu vocea si chitara si 3 lei in buzunar. Exista voci slabe care s-au facut cunoscute datorita expunerii,asa cum zicea si Minculescu:
"Trebuie sa ai expunere domne ca altfel nu te vede nimeni,si avem multe voci bune in tara care nu au expunere."Am mai dat anunturi,daca se vor mai gasi membrii poate te contactez in viitor,cine stie ne mutam toti in capitala.O sa apelez la youtube, incarc niste clipuri, cine stie cine vede si poate iese ceva. Daca era sa fiu asa slab cum zicea CryOfTheBlackBirds ma contacta cineva si nu ma dorea, dar pana acum nici macar nu m-a contactat nimeni deci mai usor cu insultele. Oricum nu renuntwinking, nu sunt genul de om care sa zica pas asa usor.

| TrialByFire a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Dar nu ai nici un prieten pasionat de muzica? Poti sa incerci sa cunosti oameni noi la niste concerte de muzica rock.Gasesti pe cineva care o chitara sau un set de tobe si ii propui sa faceti o trupa.

| Doctorfishadi explică (pentru TrialByFire):

Da,o sa merg in deplasare sa gasesc ceva, sansele ar fi mult mai mari asa.
@ CryOfTheBlackBirds stiu eu o trupa cu un vocalist... laughing, dar oamenii il iubesc s-au cladit o relatie intre ei, nu pot fi despartiti asa. Dupa ce canti 10 ani cu un vocal slab nu poti sa ii zici : "Lasa-ne ba in pace ca il luam pe ala, tu nu vezi ca nu stii sa canti?" Pot exista si solisti slabi care sunt iubiti de public, la rock mai ales se poate intampla.