| LSMM a întrebat:

Se dă la EuropaFm o melodie în care cântă cineva (nu ştiu sigur dacă e bărbat sau femeie) cu o voce foarte înaltă, ca de operă. Are idee cineva cum se numeşte?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu amaratele de informatii pe care le-ai dat, chiar crezi ca reuseste cineva sa ghiceasca despre ce melodie este vorba? laughing

| LSMM explică (pentru anonim_4396):

N-am altă cale, atâta timp cât n-am reuşit să reţin versurile. În fine, ştiu că e singura melodie de acest gen şi mă gândeam că am noroc. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru LSMM):

Uite, daca vrei neaparat sa afli, exista o posibilitate! Si nu este nimic complicat! Exista un programel cu care asculti porturile de radio (inclusiv Europa FM), numit Screamer Radio, si care are optiunea de a inregistra (chiar la o calitate foarte buna!). Foloseste-l! Cand auzi melodia, apesi butonul "Rec" si il opresti cand se termina melodia. Il poti descarca de aici, este Freeware (adica gratuit):
http://www.screamer-radio.com/
Inregistrarea o poti urca pe un site de share files, cum ar fi de exemplu:
https://www.wetransfer.com/ (ti-o trimiti tie, adica tu esti expeditorul si destinatarul)
Ca apoi sa lasi link-ul cu inregistrarea aici pe TPU, intr-o alta intrebare, sau aici, ca sa pot incerca si eu sa te ajut. Astfel sansele sunt foarte mari sau chiar de reusita! :)
Eu folosesc Screamer Radio, este minunat! :)

| LSMM explică (pentru anonim_4396):

Mulţumesc frumos, o să fiu pe fază. happy