| KristalPop a întrebat:

Sepultura sau Pantera? Justificaţi alegerea.

Răspuns Câştigător
| Justmeagain a răspuns:

Sepultura, sunt mai buni şi îi ascult mereu.

18 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Pantera.Am renunţat de mult la Sepultura.Pur şi simplu nu mă mai atrage în niciun fel.
Oricum, chiar dacă aş fi ascultat Sepultura tot Pantera aş fi ales. ^_^

| RockNbeer a răspuns:

Sepultura,perioada Max si Igor Cavalera,imi place si Pantera foarte mult,dar aleg Sepultura, albumele Chaos A.D., Arise, Roots, Beneath the remains

| oOSaritaOo a răspuns:

Pantera e super :X îmi place negrul acela smug

| TheAce a răspuns (pentru oOSaritaOo):

''Negrul acela'' e solistul din Sepulturahappy.

| TheAce a răspuns (pentru oOSaritaOo):

E o intrebare grea. Evident ca Pantera e trupa mai complexa, asta banuiesc ca e clar pentru orice fan al muzicii heavy metal. Sepultura are insa un stil unic, acel heavy metal tribal nativ brazilian care ii face originali. Odata cu plecarea lui Max Cavalera din trupa, din punctul meu de vedere, Sepultura a mai scazut ''ritmul''. E greu de ales. Sunt un fan al albumului ''roots''. Ma voi limita la a spune ca Pantera e trupa mai buna, calitativ, dar Sepultura e trupa mai originala.

| oOSaritaOo a răspuns (pentru TheAce):

Cât sunt de bătută în cap! rolling on the floor)) proastă răău laughing credeam că e vorba de panteră, animalul. laughing)vaaai laughing) nu mă băgaţi în seamă! prefaceţi-vă că nu aţi văzut ce am scris acolo!

| TheAce a răspuns (pentru TheAce):

Vocea lui Phil a avut mereu ceva special pentru mine iar Dimebag a fost un chitarist nepereche!

| TheAce a răspuns (pentru oOSaritaOo):

Stai linistita. A gresi e omeneste!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot alege. Aş putea spune că Sepultura sunt mult mai buni, dar îmi place şi Pantera foarte mult.

| KristalPop explică (pentru anonim_4396):

Mă grăbesc să dau fundă, nu? laughing

| Aneurysm a răspuns:

Pantera. Sepultura s-a alterat după plecarea lui Max.

| MetalForever a răspuns:

E ca si cum ai intreba ''Arch enemy sau Motley crue?''. Genurile sunt diferite.
Sepultura sunt mult mai agresivi in ceea ce canta(e death metal, logic).
As alege Pantera.Greu de justificat.

| KristalPop explică (pentru MetalForever):

Mersi de răspuns.

| MetalForever a răspuns (pentru KristalPop):

Este parerea mea, cu placere, dar e foarte greu de decis, din moment ce sunt 2 genuri diferite.

| Labyrinth a răspuns:

Pantera, clar. Sună mai bine pentru urechea mea, plus că nu-mi plac Sepultura de niciun fel.

| SymphonyOfDestruction a răspuns:

Pantera pentru ca imi plac foarte mult vocea lui Phil, riffurile si solourile lui Dimebag. Sepultura nu prea am avut ocazia sa ascult dar imi place dead embryonic cells in mod special. tu ce alegi?

| KristalPop explică (pentru SymphonyOfDestruction):

În opinia mea, Sepultura sunt mult mai buni.
Acum... depinde, gusturile diferă.

| Karina_Barbu_1997 a răspuns:

Sepultura sunt mult mult mai buni :*