| STEFANXxX a întrebat:

Stiu ca fiecare trebuie sa-si aiba gusturile sale, dar vreau sa vad daca nu sunt singurul caruia ii place asa muzica.Cui ii place metal in care este Scream(tipat),adica ceva de genul post-hardcore,metalcore, emocore sau progresive metal? Ce credeti este normal sa asculti asa ceva? Daca este cineva care asculta as vrea sa stiu de ce?

P.S.Eu cred ca vor fi putini care vor raspunde la intrebarea asta.

5 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Looooool. În primul rând, eu ascult rock și metal. Și nu mă refer la mizerii din ălea cu -core la sfârșit, adică ce-ai enumerat tu. Progressive metal-ul e mișto, printre preferatele mele. Și, ce să aibă, de ce nu ar fi "normal"? Dacă îți place, atunci e bine, muzica comercială e de căcat.
Ascultă ceva trupe de black, death, brutal dacă vrei, nu metalcore sau emocore, că aia nu prea e muzică, sau nu se deosebește cu mare lucru față de chestiile comerciale ca și calitate.

| thegatekeeper a răspuns:

Eu ascult metal, insa nu prefer genurile enumerate de tine mai sus (de fapt, nu prea suport genurile "-core"). Insa nu consider asta ceva ciudat, fiecare cu gusturile lui in ceea ce priveste muzica. Intr-adevar, nu sunt foarte ascultate genurile astea pe la noi, insa sunt destui fani, din cate am observat. Personal, ca si genuri ascult folk metal, black, pagan, symphonic, thrash, melodic death si ceva heavy metal.

| KristalPop a răspuns:

Ascult rock şi metal, dar nu subgenurile ce ţin de stilul emo.

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

Îi "screamo", şi nu ascult aşa ceva.

| Siraxta a răspuns:

Aşa pui problema, de parcă ai fi singurul specimen din Univers care ascultă metal.Şi nu, pentru liniştea ta, o să-ţi spun că nu eşti.Ascult metal, nu screamo sau (metal)core.Şi dacă vrei să asculţi "ţipături", poţi să încerci black-ul, death-ul, folk metalul.