| anonim_4396 a întrebat:

Uite ce e stiu sa cant dar nu am curaj de fata cu toata lumea m-am gandit sa ma experimentez adica sa fac si cursuri de chitara sau pian sau amandoua pentru ca in muzica ma regasesc dar sunt foarte timida. ba chiar am vrut sa ma duc la romanii au talent dar ar fi o prostie.am o voce asemanatoare cu Amanda Seyfried a si am 14 anibig grin

11 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Buna. un sfat...nu ai de ce sa iti fie rusine. avand in vedere ca nu faci nimic rau.si nah este ceva care iti place.nu e nimic rau.ba chiar o sa vezi ce usor o sa iti fie dupa primele aparitii.iti trebuie mai multa incredere in tine.succes spre reusita.si sa ne mai bagi si pe noi in seama daca ajungi vedeta

| alecsandor a răspuns:

Salutare, felicitari pentru preocuparile tale frumoase si mai ales pentru voce, daca spui ca seamana cu a Amandei! Ai putea incerca sa iei cursuri de canto si de chitara (aici te pot ajuta eu). Intra pe www.lectii-de-chitara.ro, descopera putin despre instrument si, daca te hotarasti, contacteaza-ma pentru a stabili o prima sedinta. Daca nu esti din Bucuresti, se poate prin Skype (pe net). Mult succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Drinni a răspuns:

Daca ai talent chiar nu are de ce sa iti fie rusine pentru ca talentul va fi intodeauna privit cu ochi foarte buni.Eu zic sa incerci pentru ca nu ai ce sa pierzi, iar daca vrei un truc imagineaza-ti ca toti sunt dezbracati si o sa vezi ca ei o sa ti se para intr-o situatie mai jenanta decat crezi tu ca esti.Eu zic sa te apuci de ceara si pian pentru ca o sa vezi ca incet incet o sa scapi de timiditate. te pup si mult succeshappy. fundita?

| radu a răspuns:

Aici trebuie sa-ti faci tu curaj si putin sprijin din partea prietenilor si parintilor

| Dya_7268 a răspuns:

Buna! si eu sunt foarte timida vocea mea seamana cu a indianei evans dar nu vreau sa ma duc la concursuri dar chiar si in casa imi este rusine sa cant dar... mi-am format un fel de tic...imi i-au un pix in mana il rotesc si incep sqa cant si in timp ce cant il rotesc si ma joc cu pix-ul respectiv.Primesc fundita?

| yonuplec a răspuns:

Cum pot lua legatura cu tine?
Imi reincep o cariera de impresar in muzica. De ce nu, poate reusim impreuna.

| Pysy_2965 a răspuns:

Eu sunt in aceas siutuatie cant cu o prietene. sfatul meu ar fi sa interpetezi cat mai multe melodii asa fac si eu si vocea mi-se inbunateste de fiecare data cand cant ma simt ca nu vreau sa renunt si ca pot mai mult. deci te rog frumos sa le zici parintilor tai despre vocea ta eu cantam mereu sa nu te opresti din cantat pentru ca iti vei pierde vocea asa cum am facut si eu

| NoRoCOaSa a răspuns:

Si eu sunt la fel ca tine dar...am inceput sa invat sa nu mai fiu timida, cand cant inchid ochii si imi zic in gand ca nu e nimeni pe scena si atunci crezi ca nimeni nu e langa tine si emotiile dispar

| NoRoCOaSa a răspuns:

Sa nu ai emotii inchizi ochii si zici ca esti numai tu pe scena. Merge de fiecare data