| anonim_4396 a întrebat:

Va plac manelele? Este adevarat ca maneaua este incultura muzicala? Eu sincer nu ascult manele dar in schimb ascult muzica buna asa ca va dedic o piesa draga mie. Sper sa va placa.

http://www.youtube.com/watch?v=UYHUdzwyy8k

Răspuns Câştigător
| AndutzaAndu a răspuns:

Buna.Eu nu ascult manele, mi se par de prost gust, ma enerveaza cand ascult pe strada o manea pusa in masina si la maxim, vine unu zice acolo... mi-e dor de tine, esti cea mai tare...ma doare inima de doru tau si mai zice acolo si un offff si gata...si inca o face si de succes.nu inteleg ce vede lumea la menelele astea, chiar nu inteleg si cred ca manelele sunt incultura muzicala...si piesa este fff frumoasa

| NewMechaa2001 a răspuns (pentru AndutzaAndu):

Am observat comentariul tau e postat de multa vreme,
insa sunt aici sa te contrazic.
Stii ce nu toate sunt la fel, si ce zici tu acolo sa stii ca e frumos
poate nu intelegi ce frumoasa poate fii o manea, pentru ca esti fata, eu, ca sunt baiat ma distrez extraordinar pe manele
la un pahar cu baietii!
Mi-e sila de cei care incearca sa para mai despre, mai culti, mai smecheri sa zic asa prin respingerea manelelor.
Am fost si eu ca tine acum' 2 ani, nu ascultam manele deloc nu vroiam sa le aud, dar am fost intr-o zis la un chef de anul nou cu niste prieteni, vedeam ce bine si distreaza pe manele doar eu dansam ca homosexualii pe J Lo si nu mai stiu ce alte piese care ma faceau sa ma simt penibil.
Doamne, o sa vezi pe la 40-50 de ani ce distractii ai ratat
Daca asculti manele nu te face neaparat incult, prost, cocalar, tigan etc.
Te face sa pari un om care se distreaza bine.
Degeaba incerc sa iti explic tie ca nu ai sa intelegi niciodata.
Pusi!:*

| AndutzaAndu a răspuns (pentru NewMechaa2001):

laughing Stiu ce vrei sa zici, si ca sa fiu sincera, acum in ultimu' an de liceu eu aveam aproape toti colegii ca ei nu, ca nu asculta manele, si acum in ultimul an, o fata a inceput sa asculte vreo 2 manele, si mie imi place una laughing am ascultat-o o gramada ca a inceput sa-mi placa, bine, la un chef, da, atunci da, ca sincer nu poti sa dansezi pe un house de ex, mno ce-i aia? laughing Da' o manea merge ca macar pe ea stii sa dansezi, nu sa dai din cap ca la rock sauhouse sau mai stiu eu ce, si da, la ultimele 2 revelioane petrecute cu coelegii, aproape ca numa' pe manele am dansat laughing, nu ma deranjeaza absolut deloc sa dansez pe manele sau pe o tiganeasca, dar asa, sa stau sa ascult la casti nu am rabdare. tongue Peace.

| NewMechaa2001 a răspuns (pentru AndutzaAndu):

Ai respectul meu.

| AndutzaAndu a răspuns (pentru NewMechaa2001):

Mersi.

15 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

MAI OAMENI BUNI!
ce aveti cu manelele?
daca nu va plac... ok... dar nu mai criticati atata!
eu ascult manele...nu am sa mint... dar nu pot spune ca sunt fana!
si ca in orice alt gen de muzica...sunt si manele bune ...si manele care te zgarie pe creier!
am incercat eu odata pe TPU...sa fac o demonstratie, sa va arat celor anti- manele, ca sunt si manele care nu "irita"auzul!
dar n-am avut cui explica... ei stiu una si buna...ca manelistii sunt inculti...asa ca m-am retras...
uite, ex de o manea placuta...
http://www.youtube.com/watch?v=7-SpuFC2suQ
http://www.youtube.com/watch?v=EMluj6KYzV0
http://www.youtube.com/watch?v=jE5fsMpA3dk

si manele ca "irita"...auzul
http://www.youtube.com/watch?v=wYQ59ZlQJi0
http://www.youtube.com/watch?v=pusxReW9m6U
http://www.youtube.com/watch?v=cxea7OJJavA
si lista continuaaaaaa!

| ing. a răspuns:

Buna.Eu nu ascult manele deloc.Nu imi plac de nicio culoare.Nici nu mai am postul de televiziune Taraf in memoria televizorului.Nu inteleg de ce unii oameni asculta manele. Dar, asta e. Gusturile nu se discuta.Cat despre melodia ta:superba, multumesc!
Cam atat. Te pupkiss
Ps.Eu cred ca maneaua este incultura muzicala!winking

| sfo a răspuns:

In primul rând, eu nu consider "maneaua"un gen muzical aşa că hai să o excludem din cultura muzicala pentru totdeauna...:D
Faina dedicaţia ta, merci!
ia una si de la mine; http://www.youtube.com/watch?v=0mthdIKKuak

| NewMechaa2001 a răspuns (pentru sfo):

Sa arzi in foc!

| monyk a răspuns:

Buna, fiecare are conceptia lui si nu trebuie sa criticam pe nimeni si nici un gen muzical, fiecare ascula ce ii place, nu trebuie sa iti placa neaparat un gen muzical si sa asculti numai acel gen, cate putin din fiecare...eu nu am nimic impotriva manelelor, daca e vreo manea draguta care ma face sa ma simt bine cand o aud, o ascult, dar nu inseamna ca sunt manelista neaparat, ascult o melodie daca imi place si nu tin cont de genul ei.

| andrei123 a răspuns:

Nu, eu nu ascult manele fiindca nu imi mai plac de cativa ani, chiar acum le urasc! Si apropo de piesa, este frumoasa si imi place si nu stiu ce vede lumea la manele(pe unu care canta niste versuri la nimereala si face si putin offf, doamne si gata a devenit manelistul anului, chiar nu imi plac manelisti si manelele lor) Iti multumesc pentru melodia aceasta minunata! O seara placuta in continuare! Pa, pa!

| sw33t13ang3l a răspuns:

Nu, nu-mi plac manelele. Daca ar fi dupa mine i-as urca pe Guta, Adrian nu-stiu-cum si pe ceilalti pe un zgarie nori si le-as spune ca jos sunt fanii si ca sa ajunga la ei trebuie sa sara ca nah jos sunt si niste plase(pungi de plastic in caz ca se imprastie) si ca o sa ajunga teferi(in bucati) jos...happy
Acum depinde...ca nu toti ascultam muzica buna... Unii asculta si asa ceva si ati vazut si voi ce frumos se imbraca si ce vocabular incarcat(de injuraturi) au...ma rog... daca asta e Romania n-ai ce sa-i faci!
Ma intreb care e idiotul care i-a incurajat pe-astia sa mai latre pe la urechile noastre ca ne-am saturat de caini in caldurilaughing

| mikella a răspuns:

Buna, nu pot sa zic sa ma arunc dupa manele, ca intr-adevar ...de cativa ani incoace si unul de pe strada ajunge manelist si il videm la taraf.in schimb imi plac manelele vechi. iar despre iris... mie una nu imi place deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ma duc la concert pe 8 octombrie! Nu la ala cu Guta, la cel cu Iris! Fireste ca auzim, chiar si fara sa vrem, manele: mergem la petreceri, nunti, botezuri...asta e contextul! Dar in masina am Iris pe cele mai multe CD-uri!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma acum tinand cont ca aproape toti care ati comentat aici santeti rokari ii normal s ziceti asa de manele. Kum ascultati voi rok ei asculta manele, mie unu nu im place roku si nici dupa manele nu ma omor, petreceri fara manele - alea nu is petreceri.Fiecare asculta ce vrea.Si apropo cared ca mai tare zgarie timpanu o piesa rok "din aia" ca o manea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faina melodie... de`aia am postat`o pe youtube big grinbig grinbig grin