Întrebare recomandată | myname93 a întrebat:

Vopseaua din markerul permanent milan afecteaza acustica unei chitari? Colegul meu de clasa vrea sa isi revopseasca chitara folosind vopsa ca cea din markere ( pe baza de alcool).Va rog sa imi dati raspunsuri serioase.

5 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Nu cred ca afecteaza. atat timp cat este strat subtire si uniform. in sensul ca nu trebuie folosita pensula. ci pistol de vopsit, pe langa asta trebuie si lacuita.

| WarriorCat a răspuns:

Mai bine sa o duca la un mester sa o vopseasca.

| myname93 explică (pentru WarriorCat):

Eu i-am spus dar se crede mare specialist.

| andrei295 a răspuns:

Vopseaua pe baza de alcool nu este buna pentru chitara (am avut un prieneten ce a facut la fel )

| myname93 explică (pentru andrei295):

Serios? Si dupa asta cum ii suna chitara ( nu mai era sunetul uniform, era strident, prea incet etc)?