| ediac24 a întrebat:

Vreau sa devin preot, dar nu am voce. Cum pot sa am voce de preot?

12 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Cantatul este proba eliminatorie la aceasta scoala.
La scoala de preoti se intra cu greutate.
Un tanar la examen de intrare in facultate (caz adevarat, dar... undeva la ceva special) este intrebat de unul din sefii institutiei, care il vazu ca astepta sa intre la examen: esti pregatit tinere? Asa si asa, ii raspunde tanarul. Pile ai, il intreba oficialul? Nu, i-a raspuns tanarul? Pai atunci ce cauti aici?
Asa este si cu vocea la scoala de popi.

| Lostlyric a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Ei na! Si cine jurizeaza vocea si timbrul vocal al viitorilor preoti? Curiozitate.

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Lostlyric):

Am auzit ca trebuie sa dai si bani ca sa intri in parohierolling on the floor

| AwGenetix a răspuns (pentru Lostlyric):

Insusi dumnezeu. nu poate primii in parohie un afon muzical.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Lostlyric):

In scolile de preoti sunt profesori de muzica. Unii din randul preotilor.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Foarte multi bani!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AwGenetix):

Na-ti-o franta ca ti-am dreso!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AwGenetix):

Pana la Dumnezeu, te mananca "sfintii" prelati.

| Lostlyric a răspuns:

Chill. Majoritatea preotilor nu au voce. Si, din perspectiva unei urechi sensibile la muzica, ce scot preotii pe gura sunt doar niste sunete teribile la nivel de incantatii, lungind ultima vocala laughing
Muzica pentru un preot este doar un detaliu. Concentreaza-te pe vocatie.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Tigari, whiskey de calitate si verde imparat.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Invata sa fumezi ca lumea si dupa aceea sa tusesti pe ton.

| tottoshi a răspuns:

Playback