| Andry127 a întrebat:

Vreau sa pun un video pe youtube, iar pe fundal sa pun o melodie Dubstep (dar cand pun videoclipul mi-l pune fara melodie - spune ca n-am licenta). Pot face cumva sa "pacalesc" youtube-ul? (Am incercat sa inregistrez melodia cu "Max Recorder" si sa o pun asa la video, dar tot nu functioneaza). Ce alte metode mai exista? (si trebuie sa existe, sunt destui care au pus melodia aia la ceva pe youtube) ^_^

2 răspunsuri:
| lexualex11 a răspuns:

Foloseste Movie Maker, si fa in felul urmator:
1) Il deschizi
2) Apesi pe "Faceti clic aici pentru a rasfoi dupa videoclipuri si fotografii"
3)Adaugi filmuletul dorit
4)In meniul de sus ai grija sa fie pe "Pornire", apoi apesi pe "Adaugare muzica"
5)Cauti melodia dorita si o selectezi.(Vezi ca e o banda verde sub filmulet. Acolo arata cand tine melodia. Daca dispare banda inseamna ca trebuie sa mai bagi o melodie)
6)Dupa ce sub toate cadrele filmuletului este verde inseamna ca tot filmuletul are melodie pe fundal.
7)Dupa ce e gata poti sa il asculti sa vezi daca e bine.
8)Daca vrei sa il salvezi, vezi ca in colt in stanga e un dreptunghi albastru inchis. Apesi pe el si dupa aia pe "Salvare film" ---> "Recomandat pentru acest proiect" si dupa aia alegi unde sa se salveze, alegi numele si in casuta urmatoare "Salveaza cu tipul" alege categoria "Fisier Windows Media Video" Asta e cel mai important. Il salvezi si dupa aia il incarci pe Youtube si gata ^_^

| Andry127 explică (pentru lexualex11):

Stiu si eu cums a fac un videoclip (multumesc frumos oricum). Eu ma refeream ca dupa ce fac tot ce ai zis tu (am incercat si cu Movie Maker si cu Sony Vegas 11 PRO), cand il incarc pe youtube la o calitate HD 1080p, imi zice ca nu am drepturi de autor si ca de aia nu ma lasa sa bag melodia.
Fix asta imi scrie "Acest videoclip conținea o înregistrare audio protejată prin drepturi de autor. Din cauza revendicărilor unui proprietar de drepturi de autor, înregistrarea audio a fost dezactivată." :/