| silverfaith a întrebat:

Vreau sa stiu, mai cunoaste cineva ce inseamna muzica adevarata? Da? Care ar fi acestea? :

Răspuns Câştigător
| smaranditza a răspuns:

Eu, una, zic :da, mai exista muzica adevarata!
dar cred, in acelasi timp, ca muzica e mai degraba un leac de suflet, bun pentru orice imprejurare, deci pentru fiecare dintre noi are alta "faţa"; pentru mine(iarasi) muzica buna este cea a tineretii mele... muzica clasica, phoenix, abba, clapton, etc, etc
dar despre muzica am putea discuta ore si zile in sir...
depinde doar de tine sa spui "buna"sau nu!

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Muzica adevarata e cea care exprima un sentiment si care iti da impresia ca ai trait viata artistului. Compara tu muzica de club de azi care ma scoate din minti prin goliciunea ei sufleteasca si melodiile de suflet marca Dan Spataru. Nu ai ce compara. Cei care asculta astazi muzica asculta cu picioarele. Vor sa danseze. Nu vor sa asculte muzica.

| Dannyjj a răspuns:

Muzica adevarata mi se pare ca erau cele din anii 2000-2008 maxim 2008, melodiile din anii mei de adolescenta big grin cam toate genurile de melodii erau foarte faine, si acum mai sunt unele melodii gen: inna, akcent, deepcentral, alex, david guetta, melodii house big grin si manelele nu prea pentru ca sau cam stricat in ultimii 2 ani.

| cornculapte a răspuns:

Muzica adevarata e un sentiment pe care cel care il canta il simte si il daruieste, nu il vinde.

| Brotacelu a răspuns:

Fiecare gen de muzica este placut lui... exceptie manelele alea plagiate si cu aceleasi versuri de fiecare data!

mira
| mira a răspuns:

Sunt multi cunoscatori ai muzicii adevarate.Muzica se adecveaza situatiei.Cat se poate de adevarata, adica valoroasa, este muzica populara romaneasca si la o nunta are mare succes.La fel de adevarata este muzica usoara, dansanta la o petrecere. Exista si muzica clasica pe care iti doresti s-o asculti in concert.Totul depinde de selectie si de educatia muzicala pe care ti-o poti face si singur daca simti ca ai lacune.

| Vero1996 a răspuns:

Romaneasca? Parerea mea toate melodiile vechi pana in anul 2007happy
Fundita?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a cunoscut vreodata acest,, concept``? Nu cred... Fiecare asculta ce-i place(ca in zilele noastre) si ce i se oferea.
Acum e la moda Lady Gaga sau Inna, asta este! Peste cativa ani poate toti vor ajuge sa-l cunoasca si idolarizeze pe Fernando de la Caransebes.
Muzica adevarata este cea care iti face placere s-o asculti si fiecare o priveste din coltul care ii convine.