| anonim_4396 a întrebat:

Cine asculta muzica rock? Mai exact ce ramuri ( screamo, emo, hard, metal, black, punk, alternative, christian, etc )? Si ce trupe si melodii va plac? Cine scrie cele mai bune trupe funda!

Răspuns Câştigător
| MetalForever a răspuns:

Uite,ti-ai gasit omu'\m/..Eu ascult:Thrash metal, death metal, black metal, variantele melodice de la astea..heavy,putin glam, extreme metal..hmm,nu imi vine acum.Ca trupe:Metallica,Megadeth,Cannibal corpse,Anthrax,Venom,Samael,Burzum, Mayhem, Nightwish, putin AC/DC, cand mai aud..imi place,Slayer,Testament,Black Sabbath,Iron maiden,Twisted sister,Immortal,Dimmu borgir,Marduk,Arch enemy,Cradle of filth,Enslaved,Behemoth,Emperor,Darktrone,Amon amarth,Stratovarius,Kreator,Accept,Onslaught,Samhein,Possessed,Atheist,Sodom,Death,Gojira,Motorhead, Pantera, Korpikalaani, Judas priest, Children of bodom..nu imi mai vin..astea imi sunt la ordinea zilei, ascult 25 de ore pe zi asa ceva..Tot timpul am casti in urechi, etc..Melodii..cauti tu.laughingMa doare mana, le-am scris cu pauze de cel mult 5 secunde..Rock on!

P.S.tonguerobabil unele trupe, de black death sau thrash mai gasesti, o sa te ''sperie'' la inceput..eh,asa sunt ei. Daca incepi cu Metallica, Judas priest, Led zeppelin, Motorhead..ca mine..aici ajungi, nu poti incepe cu ceva foarte heavy din prima. Daca te intrebi, nu ascult industrial(decat Rammstein), nici screamo(e gay), punk..nu,alt.nu etc. poatewinking

| AnonimaOk a răspuns (pentru MetalForever):

Scuze dar nu ma sperie nimic. Poate ca sunt fata dar ascult foarte mult rock deci tongue. Nu iti face griji nu ma sperii rolling on the floor nu sunt un copilas am 16 ani mai

| AnonimaOk a răspuns (pentru MetalForever):

Din ce ai zis stiam deja (si imi plac) de Metallica, Megadeth, Anthrax, Nightwish, AC/DC, Slayer, Black Sabbath, Iron Maiden, Pantera, Judas Priest ( ador touch of evil o stiu de la tata happy ) Led zepelin, Rammestein. Foarte tari si celelalte noi de care am aflat de la tine am ascultat asa cate o melodie si in mare imi plac foarte tare imi place ca asculti muzica buna

11 răspunsuri:
| Iubitulmeuhusky a răspuns:

Industrial metal: Rammstein- mai toate melodiile, in special Mutter, Mein Land, Ich Will, Mein Herz Brennt, Sonne
Thrash Metal-Metallica, Slayer, Anthrax, Megadeth
Nu-metal-Korn
Death metal-Amon Amarth, Cannibal Corpse
Deathcore-Suicide Silence, Chelsea Grin
Metalcore-Escape the fate, Miss May I, Bullet for my Valentine, Bring me the horizon, Avenged Sevenfold, Eyes set to kill, bless the fall, Attack Attack!
[NU le ascult pe toate dar unii prieteni mi le-au recomandat; in special metalcore-ul]

| MetalForever a răspuns (pentru Iubitulmeuhusky):

Mie,sincer,black metalul mi se pare cel mai complex gen(alaturi de thrash, death si alte derivate din astea 2, adica variantele melodice de ex.)
Metalcore asculta orice raper sau cu dubstep..la fel si Nu-metal, au elemente comune(cunosc 3 persoane de genul.)
Deathcore, e un death putin mai..melodic,inspre black si extrem.

| Iubitulmeuhusky a răspuns (pentru MetalForever):

Mda, imi plac gusturile tale. Și mie îmi place black metal-ul laughing, dar prefer industrialul. Și nu am scris cam toate trupele pe care le știam...le-am scris pe genuri thinking Dacă le-aș fi scris anapoda mi-ar fi venit mai multe în minte[cam asta o să fac de-acum incolo]

| AnonimaOk a răspuns (pentru Iubitulmeuhusky):

Stiam deja de Rammstein, Metallica, Slayer, Anthrax, Megadeth, Korn, bullet for my valentine

| MetalForever a răspuns (pentru AnonimaOk):

Ma bucur.Mai vrei? Iti mai dau inca 100...am uitat de Nirvana.Nu stiu de ce. Oricum, mai nou ma concentrez pe black si death.

| AnonimaOk a răspuns (pentru MetalForever):

Banuiesc ca ai uitat si de Guns'n'Roses sau nu iti plac? Ce zici de as i lay dying, aerosmith, deep purple, poate evanescence si bullet for my valentine

| MetalForever a răspuns (pentru AnonimaOk):

Hmm..Deep purple,logic,As i lay dying, aerosmith-nu, GN'R nu prea, evanescence-nu, Bullet for my valentine-nu.Am uitat de Lamb of god, Dio. Ozzy, Jur ca nu mai imi vinlaughing)

| AnonimaOk a răspuns (pentru MetalForever):

Mersi foarte mult m-ai ajutat sa imi mai diversific playlist-ul big grin esti un om foarte tare chiar nu am ce comenta ai gusturi exceptional de bine formate, in ziua de azi nu prea mai e lume care sa asculte muzica buna, toata Romania s-a dat pe manele rolling on the floor m-as bucura sa vad cat mai multi ca tine xD FUNDITA BINE MERITATA!

| MetalForever a răspuns (pentru AnonimaOk):

Nu e un gen de muzica usoor abordabil.Sincer,ascult din Aprilie sau Mai 2012, am inceput cu putin KISS, Metallica, AC/DC, GN'R, Skid row...Nu stiam ce e thrash metalul,ascultam albume naspa de la Metallica, pe care am ales-o atunci ca trupa preferata.
Am ajuns destul de tarziu la Ozzy si Judas priest, cam prin iunie.
La un moment dat, am ascultat ceva de la Slayer, si mi-a placut.Am cautat thrash metal..am descoperit ce este de fapt Metallica..am asuns la Kreator, Megadeth, Testament.
Apoi am auzit de Cradle of Filth..am cautat metal extrem,asa am ajuns la black metal,unde sunt acum.
Ah,chestia interesanta e cum am ajuns eu de la Eminem, Rihanna, Pitbull etc. la Metallica? Adica am ajuns destul de usor, am cautat pe internet, dar inca ma intreb cum de mi-am schimbat gusturile atat de rapid..am avut un proiect la scoala despre muzica rock e adepta lui satan si tampenii. Abrevieri cretine..cica si Elvis si ABBA erau cu ala de joslaughing)
Anyway, asa am ajuns acasa, am cautat pe you tube tot felul si. uite unde am ajunsbig hug
Sincer, sunt mandru de mine.Am progresat foarte mult,mai ales in gandire,de cand ascult asa ceva(nu e vorba de mate, chimie etc-ci de logica cu privire la religie, stiinte etc.), pentru ca imi place sa aud controverse, ca sa am pe cine face prost.Argumentand,bineinteles.