| Antisistem11 a întrebat:

Am 29 de ani dar nu am fost niciodată căsătorit și nu am copii.Cum ma pot pregăti pentru viata de părinte?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cauti una si inveti impreuna cu ea cum treci prin viata.

| Catrice a răspuns:

Ia-ți un câine

| Frank51 a răspuns:

Doar dacă ai avut norocul să ai în familie copii și oarecum să înveți o mică parte. Marea majoritate o înveți abia după ce ai tu propriul copil, deoarece abia atunci vin greutățile. Eu zic că dacă iubești copii și dorești să ai, primul pas este deja făcut, mai rămâne doar să îl faci și să îl crești asa cum crezi tu de cuviință.

| sabin89 a răspuns:

Ce etichetă crezi că vei avea: părinte1 sau părinte2?

| SilentRain a răspuns:

Sper sa te ajute, sunt o mulțime de grupuri pentru mămici pe Facebook, pe YouTube și în cărți poți găsit multe informații utile
Și metoda pe care am abordat-o eu personal a fost sa discut cu alte mămicii in realitate
Din toate sursele am sustras doar informații care le-am considerat eu utile
Depinde la și ce fel de copil te referi, daca e vorba de un nou-născut cel mai bine e sa primești îndrumare de la mama ta /sa faci un curs pentru asta

| AdelinaC a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie si intenționez sa adopt. Uite ce fac eu: invat sa ma descurc singura din orice pct de vedere, imi pun cariera la punct, ma echilibrez moral si mental si ma pregatesc sa pot fi capabila sa am grija mult mai mult de mine pentru ca ulterior sa pot creste un copil. Si tu poti avea un copil, nu ai nevoie neaparat de insuratoare, poti adopta

| Meme10Meme a răspuns:

Trebuia s-o pui la religie

| Antisistem11 explică (pentru Meme10Meme):

De ce?

| Meme10Meme a răspuns (pentru Antisistem11):

Ei știu bine cum sa te învețewinking

| Antisistem11 explică (pentru Meme10Meme):

Religiosii?

| Meme10Meme a răspuns (pentru Antisistem11):

Da =]

| InYourPants a răspuns:

Citesti bloguri de parenting

| AlinTanase a răspuns:

I-ati ceva ce necesita multa grija precum niste pesti si o pisica. Le dai mancare la timp si chestii, e greu sa fii parinte dar uneori copii iti vor face ziua mai buna