| florina_hapciu a întrebat:

Am niste plastilina playdoh care s-a uscat. Mai poate fi facuta ca inainte? Ce ar trebui sa ii fac? Celuimic ii place sa se joace, dar uita cam des sa ii puna capacul. Ii spun si ii tot spun, dar vreau si o solutie ca in cazul in care se intareste sa ii pot face ceva sa fie ca inainte. Aveti vreo idee?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate că se va inmuia dacă o lași la căldură. Sau încearcă mai bine să o frămânți în mână mai mult timp... Prin frămantare și căldura palmei poate că își va reveni. happy

| xXxXRazviXxXx a răspuns:

Pune-i tu capacul

| Cleopatra190 a răspuns:

Bună! Când eram mai mică, și eu uitam să pun capacul la plastilină. Mereu se întărea așa că am decis să o bag in apă caldă. Nu a fost cea mai ingenioasa idee așa ca am cumparat alta. După ce s-a uscat și aceasta m-am decis să pun puțină cremă de mâini care ii aparținea mamei mele happy această idee functionase dar era foarte uleioasă. În concluzie...nu prea cred că există o metodă eficientă.