| Keinename05 a întrebat:

Buna, am o fetița de aproape 3 luni care nu îmi făcuse scaun timp de 12 zile, am fost la spital cu ea, i-au făcut clisma, a avut scaun imediat după și a doua zi dimineața, iar de atunci nu a mai avut deloc, au trecut 3 zile de atunci.Țin sa precizez ca atunci când am mers cu ea la spital medicii mi-au spus ca nu a fost constipata

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si de ce nu i ai intrebat pe medici ce a avut? Noi nu stim cauzele, vezi ce mincare i dai ca fiind mică o constipă nu poti sa i dai altceva decat lapte sîn.

| Keinename05 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mi s-a spus ca este normal pentru ca alăptez exclusiv și ea a asimilat tot laptele

| Nirvanaaa a răspuns:

Probabil va fi nevoie de o alta vizita la spital. Sunați la pediatrul fetiței și cereți un sfat și data viitoare întrebați la spital care e cauza, mi-e greu sa cred ca nu i s-au făcut niște controale.

| Keinename05 explică (pentru Nirvanaaa):

Aici medicii dacă văd ca ea mănâncă și ia in greutate spun ca este totul ok

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Keinename05):

Mergeti la un consult de gastroenterologie pediatrică eventual. Da, e de bine ca ia in greutate și ca mănâncă, dar totuși nu e in regula ca nu are scaun regulat.