| CosteP a întrebat:

Buna grup, daca merg in Germania cu copilul, sotul fiind deja acolo, nu stim inca Germana niciunul, copilul ar intra pentru prima data la scoala clasa 1. Eu cu sotul o sa lucram la hotel si avem o dilema. Exista un centru (un fel de after school doar pentru zilele de weekend) pentru copiii care nu au cu cine sa stea in weekend cat noi lucram? Nu are cine sa stea cu el si nu cunoastem pe nimeni. O bona nu cred ca ar fi dispusa sa vina sa stea doar in unele weekenduri cu copilul, nu cred ca ar vrea, pentru ca vor un ban asigurat nu doar cateva zile pe luna. Multumesc

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ba, găsiți bonă să stea și o oră, numai bani să aveți.

Bula
| Bula a răspuns:

Pune aceasta intrebare conducerii hotelului!
Presupun ca, nu numai voi sunteti in asemenea situatie, ca urmare vor indica o solutie practicata si de altii.

| CosteP explică (pentru Bula):

Multumesc, o sa ii spun sotului sa intrebe inainte de a porni din Ro. Poate se iveste ceva inainte de a incepe munca.✌️

| proserpina22 a răspuns:

De ce sa nu vrea? O să găsiți voi pe cineva, mie chiar mi se pare foarte convenabil, mai ales pentru tineret. Merita sa puneți anunț de angajare pentru asta