Întrebare recomandată | mihaela2526 a întrebat:

am o intrebare..de la cate luni v-ati pus bebeii in pemergator? al meu are 5 luni jumate si nu stiu ce sa fac..sa mai astept? e prea devreme?

5 răspunsuri:
| Alexaa009 a răspuns:

Buna, bebelusii pot fi pusi si acum in premergator.Doar ca i se pun mai degraba atunci cand au obiceiu sa dea din picioare ff tare. Sau atunci cand face primii pasi cu ajutorul parintilor.

| Mihaela1964 a răspuns:

Dupa 6 luni si jumatate.

| mona a răspuns:

E prea devreme[parerea mea], la 6 luni abia sta in fundulet si nu trebuie fortat

| Mytsaa a răspuns:

Buna.Eu nu stiu din experienta dar iti spun din ce am vazut la o verisoara de-a mea.Baiatul ei are 7 luni acum si sta in premergator de vreo 2 luni in urma, mai are un pic si invata sa mearga singur, deja si-a cam luat un pic"zborul"tongue

| IuseinLavinia a răspuns:

Buna! Eu cred ca este inca mica, dar depinde si de el cat de energic este. Dupa 6 luni jumate eu cred ca este cel mai ok si mai in siguranta. Atunci isi pot tine capuletul destul de bine si pot sta in fundulet.