| heise a întrebat:

Deci... o intrebare stupida. Cate mese ar trebui sa iau pe zi? Si ce ar trebui sa evit? Daca dansezi sa spunem o ora jumate sau doua, slabesti, daca te ti de dansuri timp de cateva luni? Daca nu ati inteles, eu as vrea sa stiu cum sa slabesc nu conteaza cate kilograme, doar sa stiu ca am dat macar 2.

Răspuns Câştigător
| lavynika a răspuns:

Intrebarea nu e stupida, este foarte buna.Trbuie sa iei 3 mese pe zi cu o gustare intre mic dejun si pranz si cu una intre pranz si cina.Trebuie sa eviti carnea de porc, mancarurile gatite care contin mult ulei, produsele de patiserie sau fast-food, painea, pastele, dulciurile si sa nu manaci dupa ora 8 seara. Da, daca dansezi slabesti considerabil.Bafta:*

4 răspunsuri:
| Helvete a răspuns:

Normal ar trebui sa iei 3 mese pe zi si 2 gustari. Si e okay sa iei 3 mese pe zi, doar sa ai grija ce mananci. Sa eviti mancarurile grase si dulciurile in exces. Poti sa mananci cele 3 mese si 2 gustari, dar sa mananci mai putin de fiecare data. Nu pana simti ca nu mai incape nimic, ci pana simtit cat de cat ca te-ai saturat. Cat despre dans, nu prea stiu, cred ca ajuta cat de cat. Incearca sa faci si miscare, chiar si in casa. Dar nu te infometa, fiindca e o prostie, o sa vrei sa mananci si mai mult apoi. Deci prin sport si mancat echilibrat poti sa slabesti si sa te menti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mesele principale (adica 3). Trebuie să eviți mâncărurile grase, și da, dacă te ții de dansuri chiar vei slabi simțitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 mese pe zi, evita mancarurile grase, si da daca te tii de dans vei slabi dar trebuie sa dansezi mai mult de o ora si jumatate fiinda doar dupa 45 min corpul incepe sa asrda din grasimi.

| zuzu_7632 a răspuns:

Hey, nust sa trimit msj asa ca iti sp aiciwinking. sunt exact asa cum ai sp doar ca firea sensibila o vezi doar dupa ce ma cunosti mai mult si''imi intri sub piele''cum sar spune.bv,mai nimeritlaughingwinking. msz pentru rasp