| gaby1876 a întrebat:

Buna,TPU! Sunt insarcinata in 3 luni ..acum ma gandesc ..este prima mea sarcina. Dupa nastere voi ce ati facut ..stiu ca trebuie asigurat copilul, controale etc.dar unde sa il inscriu la ce doctor, vreau sa fie bine! Sfaturi utile, va rog!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Lucian2473 a răspuns:

Il inscrii la medicul de familie unde esti si tu inscrisa. Nu e nici o problema, nu trebuie umblat si cautat un medic de familie anume. Doar daca stii ca medicul tau de familie nu e prea bun, poti cauta altul. Nu conteaza unde, sa fie cat mai aproape. Daca locuiesti la sat, trebuie sa fie un medic de familie unde s-au inscris toti. Medicul iti va da multe, multe sfaturi, mai ales daca e femeie si a avut copii.

3 răspunsuri:
| crud a răspuns:

Copilul, pana la 18 ani este asigurat. Dar, intr-adevar, va trebui inscris pe lista unui medic de familie. De obicei, un medic aproape de casa ta. Il vei putea inscrie la medicul tau de familie sau la oricare alt medic. Sa fie cu noroc!

| boooooooooomoooo a răspuns:

Ia un mixer si baga-l in vagin iar dupa sa l pornesti, avort acasa ieftin