| BlueEyes a întrebat:

Deci, acum o luna mi-am facut un test de sarcina si a iesit negativ.(nu mai avusesem menstruatie de o luna si ceva). Azi-dimineata mi-am facut alt test si a iesit tot negativ, iar eu am 2 luni de cand nu am mai fost "pe stop". As cumpara 100 de teste si daca ar iesi toate negativ eu tot cred ca sunt insarcinata. M-am cam ingrasat in ultimul timp, de vreo saptamana am sanii ...mai mari si ma cam dor cateodata. Ce parere aveti voi? Ati fost vreouna in situatia asta? Stiu ca o sa imi spuneti sa ma duc la doctor dar din anumite motive nu ma pot duce acum. Si daca as fi insarcinata nici nu vreau sa ma gandesc la un avort, chiar daca nu suntem pregatiti sa fim parinti, probabil as regreta toata viata...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MadyLuz a răspuns:

Poate fi o dereglare hormonala. Cel mai bine ar fi sa consulti un medic ginecolog, asa esti 100% sigura de ceea ce ai si poti sa tratezi. E in joc sanatatea ta. Si inca un lucru, (parerea mea) spune-i mamei tale de situatie esti copilul ei si te va ajuta. happy

6 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Incearca un alt tip de test de sarcina. daca si ala e tot negativ nu prea cred ca dupa 2 luni de absenta a mentruatiei sa fie ceva in neregula cu testul. E o dereglare hormonala atunci, sa stii ca poate da si aia dureri de sani si ingrasare. Doar printr-un consult ginecologic poti sti sigur ce e. Sanatate!

| BlueEyes explică:

Ms pentru sfat :*.Nu e vorba sa "imi iau inima in dinti", daca as fi in Romania m'as fi dus demult la doctor...

| MadyLuz a răspuns:

Poate fi o dereglare hormonala. Cel mai bine ar fi sa consulti un medic ginecolog, asa esti 100% sigura de ceea ce ai si poti sa tratezi. E in joc sanatatea ta. Si inca un lucru, (parerea mea) spune-i mamei tale de situatie esti copilul ei si te va ajuta. happy

| Naoa a răspuns:

Exista cazuri in care testele de sarcina dau gres sad... Stiu ca nu poti sa te duci la medic, dar cel mai indicat ar fi sa iti iei inima in dinti si sa te duci. Doamne fereste, poate e vorba de ceva mai grav si nu de sarcina. Mai bine fa o vizita medicului decat sa ramai asa si mai tarziu sa regreti sad

| Naoa a răspuns:

Chiar daca nu esti in Romania, gandeste-te la sanatatea ta. Trebuie sa te duci la un medic. Ai grija de tine :*

| anca94 a răspuns:

Numai sta. fugi repejor la un consult.asa am facut eu.de obicei se intamplase sa imi intarzie menstruatia cate o luna asa ca am stat pe urechea aia bleaga cum s-ar zice. apoi vazand k tot nu imi vn am fc un test a iesit negativ, apoi la o saptamana diferenta am mai fc unul a iesit tot negativ.m-am hotarat si intr-un final am mers la un consult.asistenta mai intai mi-a dat sa fac un test iesind si acela negativ.insa la consult doctora a dat de un bebe de trei luni jumate si nu am mai avut ce face. acum am o fetita minunata care abia ma lasa sa iti scriu acest mesaj.gandestete bine ce vrei sa faci si mergi cat mai repede la un consult.asteptam vesti.te pup.