| Ponnix a întrebat:

Ce părere aveți despre pedeapsa cu trasul de urechi?
Doare tare?
De ce atunci când cineva te trage de urechi ți se înroșesc urechile?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In afara de parinti, nu cred ca mai exista cineva in ziua de azi, care sa te poata trage de urechi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O pedeapsa rudimentară, primitivă.

| ioana748 a răspuns:

Trasul de urechi este un abuz nu o pedeapsa.
Se inroseste datorita presiunii prin apasare.

| Anonimul151 a răspuns:

Păi nu e ceva normal sa ți se înroșesc urechile atunci când cineva trage de ele?

Ai mai pus o data întrebarea asta, și ți s-a oferit deja un răspuns de către cineva.

| MistarGoGu a răspuns:

Daca este făcută usurel in gluma sau ca averisment inainte de alte masuri mai drastice... merge doar sa NU SE ABUZEZE de ea. La mine era premergatoare unor palme la fundul gol *( maxim de 6 ) la o traznaie Foarte Mare. *( chiulit, note de 4 sau 3 *( rare -) pana in clasa a-7-a!

| MistarGoGu a răspuns (pentru MistarGoGu):

Ca Avertisment... scuze au derapat degetele pe tastatura...