| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca doar copiii ar trebui sa invete de la parinti sau si parintii ar trebui sa invete ceva de la copiii?

Răspuns Câştigător
| CautFilmHorror a răspuns:

Sa invete cine de unde vrea numa sa invete ca e niste inculti toti

6 răspunsuri:
| P4rAd0x a răspuns:

Cu siguranta ambele. Exista tipuri de parinti care nu asculta si considera copiii niste animale de companie si parinti mai ok, care stiu sa si asculte, dar totusi pana la o limita, avand autoritate cand este necesar. Nu toti parintii sunt la fel, dar este de apreciat pur si simplu ca datorita lor existi, iar majoritatea parintilor nu vor sa-ti faca rau sau ceva (nu in toate cazurile).

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Multi parinti uita ca si ei au fost copii; dar poti avea convingerea ca experienta de viata este mult mai valoroasa decat o diploma universitara (sterila).

| CristianaCrissPinka2002 a răspuns:

Ambele. Adica categoric copiii invata mai mult de la parinti decat invers, pentru ca parintii sunt mai mari, dar oricand un copil iti poate da o lectie de viata

| lilica06 a răspuns:

Buna draga!
Ambele,dar cu limite. Daca parintii te respecta, respecta-i si tu, dar daca nu, rezolva problema! Teoretic, copiii inainteaza cu generatia si afla lucruri pe care parintii nu le stiu, asa ca parintii pot invata multe de la copii, dar si copiii de la ei. Sper ca te-am ajutat cu un raspuns si mult succes! Te-am pupat

| Freya1 a răspuns:

Normal copii iau exemplul parintilor iar parinti trebuie sa asculte si sa observe daca comportamentul si conceptul lor de viata este bun.Trebuie ca parintele sa asculte parerea copiilor si sa ajunga cu ei la un consens deoarece ei sunt generatia noua iar chestile inteligente de azi cu lectiile de viata si experinta maturitati trebuie sa se inbine.Copii sa fie deschisi sfaturilor iar parinti sa se adapteze mentalitati noi si sa nu traiasca cu concepti invechite

| Adiadictie a răspuns:

Invata fiecare ce poate ca de transmis se transmite