| UnBaiat439 a întrebat:

Ce masuri credeti ca ar trebui luate pentru a incuraja copiii sa invete?

7 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Schimbarea sistemului de invatamant.
Ei nu ar trebui sa invete ceea ce nu ii intereseaza, ce nu ii ajuta si ce nu vor.
Fiecare ar trebui sa-si aleaga cateva materii in care sa se specializeze.

https://www.youtube.com/watch?v=zU0IOXwmcmk

https://www.youtube.com/......tps?/watch

| T0T a răspuns:

Ar trebui să o facă din propria inițiativă.

| SergiuBoss11 a răspuns:

thinking eu aveam doi copiisurprise...nu invatau, asa ca intr-o zi le-am spus sa se puna cu burta pe carte ca altfel ii impusc...nu au vrutsad si am impuscat pe unulsurprise.de atunci celalalt invata zilnic cate 8-10 ore

| BeckhamRZM a răspuns:

În primul rând, nu ar trebui să învețe de frică. În al doilea rând, ar trebui să învețe de drag. În al treilea rând, ar trebui să învețe de mic că este bine să citească cât mai mult, să facă un sport, să nu se lase prostit de anturaje și alte prosti, să fie ferit și de către învățătoare/diriginte de tot răul etc.

| UnBaiat439 explică:

Asta ii o tema laughing Nu am copii am numa 15 ani wtf laughing

| Olaru_Denisa_1997 a răspuns:

Daca vrei sa invete copiii trebuie sa zici ca daca invata le iei ceva care isi doresc foarte mult. Sper sa te ajute