| anonim_4396 a întrebat:

Hei!

Cum este cel mai bine să îi răspunzi copilului la întrebarea "De unde vin copiii?" Sau "Cum apar copiii?"...asta având în vedere că minciuna cu barza pică. Dar nici să i se ofere niște informații nepotrivite pentru vârsta lui...sau prea detaliate.

Așadar, voi cum i-ați răspunde unui copil la o întrebare de acest gen?

47 răspunsuri:
| Cobi24 a răspuns:

Daca nu vrei sa-l pacalesti cu povesti de genul berzii, atunci poti pur si simplu sa-i spui ca atunci cand doi oameni se iubesc foarte mult, ei hotarasc sa faca un copil printr-o metoda pe care nu poate s-o inteleaga inca... sau poti sa pui tatal sa-i spuna, sigur o sa gaseasca o metoda buna laughing

| anonim_4396 explică (pentru Cobi24):

Metoda găsită de tati: Întreab-o pe mami. laughing