| anonim_4396 a întrebat:

Am 22 de ani, iar de mic copil am fost bătut de mama aproape în fiecare zi pentru absolut orice greșeam. Mereu s-a comportat impulsiv cu mine, iar bătăile au fost crunte. De la vârsta de 18 ani nu a mai dat în mine. Problema e că și acum la vârsta asta îmi este frică de ea și tot așa încearcă să se impună de parcă aș avea 13 ani. Ce aș putea să fac? Am discutat cu ea, dar nu ai cu cine.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti valiza si lumea-n cap!
Nu glumesc!
La 22 de ani nu te mai tine nimeni legat de mamicuta ta. Indiferent cat o iubesti, ai nevoie sa fii barbat si sa-ti faci viata ta, oriunde in lume, numai langa maica ta nu!
Asa ar face orice baiat normal la varsta ta!

3 răspunsuri:
| AlexDarius3 a răspuns:

Simplu, nu-i plătii pensia!

| Treaem24 a răspuns:

Pleacă în lumea largă nu mai sta cu ea

| Donsavas a răspuns:

Poate mama ta are probleme de sanatate mintală, te ai gandit? Impulsivitatea e un semn de boala. Ar putea avea nevoie de ajutor. Discutati cu medicul de familie sau mergeți unul din voi la psiholog, de preferat ambii da nu împreună.