| Steregoi a întrebat:

24 de europarlamentari privesc cu consternare referendumul din Romania pe tema familiei. Asta e o dovada ca Satan Diavolul patroneaza Consiliul Europei. Ce puteti spune?

18 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Satan patroneaza Consiliul Europei INCA de la infintare. Poti privi DOAR la statuia de la intrare ca sa stii cu cine ai deaface in interior. Iar la sarbatorirea celui mai lung tunel din Europa si-au dat arama pe fata cu sarbatoarea Satanista de 6 milioane de euro (parca).

| DoctorWh0 a răspuns:

Satan controleaza atât cât Dumnezeu vrea. Când Dumnezeu nu mai vrea, Satan nu mai controleza. Uniunea europeană și nu numai este una din instituțiile controlate de Satan. Uită-te la acel "bal" de sărbătoare sau ce mai era, poat fi schimbat foarte foart ușor cu un dans Satanist.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Vorbim de o teoria a conspiratiei? Diavolul sta la masa cu sefii Uniunii Europene? Nu cred ca are timp pentru asta. Adica trebuie sa-i friga pe aia in cazane cu smoala, nu? Asa auzisem de la niste babe de 100 ani in mediul rural.
Parlamentarii aia vin din tari civilizate, evoluate. Iar noi suntem in fundul Europei.
Noi suntem satanistii, nu ei!

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru Delmo_Catalin_1984):

Se vede ca habar nu ai pe ce lume traiesti dar poate totusi vrei sa aflii, "te costa" doar un privit. PRIVESTE : https://www.youtube.com/watch?v=YC7wxCdANfI

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru RobertG101):

Aha. Si la ce universitati de prestigiu ai absolvit aceste cursuri? Sau poate esti in cercetare? Ceva medii academice in care te invarti? Sau ai toate dovezile dosite sub masa?

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru danut):

In acest context tu reprezinti o minoritate! Intelegi? Este ca in cazul sectantilor pe langa majoritarii crestini. Adica tu crezi intr-o oculta mondiala? Cand ai iesit ultima oara din casa? Nu ma uit la prostii, nu-ti face griji! laughing))

| danut a răspuns (pentru Delmo_Catalin_1984):

Fiecare isi alege drumul, dar si pe tine tot o "minoritate" te conduce si dirijeaza, daca nu vrei sa vezi cine o face este dreptul tau dar nu vei putea spune niciodata ca NU ai stiut. Prosti cu toti liderii Europei, cat de naiv poti fi, ce credeai ca te indemn sa vezi, slujbe de popi? O vedeai pe doamna Angela Merkel cu primul ministru al Italiei cu presedintii, Elvetiei, Austriei si Frantei cum se inchina Satanei in public, asta vedeai acolo.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru danut):

Pe mine nu ma conduce nimeni, dragul meu! Poate ai avut halucinatii, de vreme ce esti singurul care a vazut asa ceva.
Ia niste valeriana si condu-te singur la culcare! Extraterestrii vegheaza! -)))
Hail Satan! rolling on the floor)

| Steregoi explică (pentru Delmo_Catalin_1984):

Problema e contradictia totala in modul de gandire al unui necredincios care nu poate fi crezut legat de conceptia lui despre existenta. Tu nu crezi dar pe tine cine te crede? Te cred numai credulii irationali.

| danut a răspuns (pentru Delmo_Catalin_1984):

Te conduce dar habar nu ai, degeaba ti-as explica ca tot nu ai intelege.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru danut):

Spre exemplu, eu conduc masina. Nu ea ma conduce pe mine. Ai si niste argumente sau dovezi in sprijinul afirmatiilor tale?
Urmand acest curs si eu pot spune despre tine ca esti gay, antisemit, bigot si ca ai nevoie de consultanta psihiatrica.
Dar astea, fara dovezi, sunt doar vorbe. Iar tu, poate chiar esti un tip de treaba! Intelegi comparatia sau este nevoie de un desen?
Chiar te rog sa imi explici asa cum poti si sa-mi arati argumentele, dovezile, marturiile respective.
In acest moment, aceste teorii ale conspiratiei sunt la fel de reale ca ancient aliens, gigantii, nefilimii, existenta zeilor si alte asemenea prostii.
Stiinta nu a gasit dovezi in acest sens. Asadar, cum poti contrazice ratiunea si metoda stiintifica? Prin ce? Cu ce?

Uite aici daca vrei sa te documentezi:
https://mythologica.ro/category/demistificari/teoria-conspiratiei/

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru Steregoi):

Am ajuns si la opera ta de arta, o scriitura SF.
Adica eu sunt "necredinciosul" in piesa ta de teatru?
Pe mine cine sa ma creada? Pai eu nu propovaduiesc nimic, incerc doar sa ii invat pe oameni lucruri utile, sa isi foloseasca ratiunea, sa aplice metodele stiintifice.
Care creduli? Asta e stiinta!

| danut a răspuns (pentru Delmo_Catalin_1984):

Simplu, ai doua optiuni in viata, ori cu Dumnezeu ori cu Satana, nu exista neutralitate. De aici si concluzia ca ESTI condus.
In prima varianta esti rob al lui Dumnezeu DAR esti liber iar in a doua varianta TE CREZI liber dar ESTI rob al Satanei. Dumnezeu spune ca un rob al SAU trebuie sa renunte la vici care distrug viata, daca esti "liber" poti avea orice vicii dar asa devi robul Satanei fara sa stii. P.S. Nu te mai uita la siteuri # rezist ca faci buba la cap.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru danut):

Cine sunt acesti zei despre care imi vorbesti? Poate eu m-am nascut in China si zeul meu este Buddha sau Amaterasu, daca m-am nascut in Japonia. Poate sunt musulman, nu?
Cum sa fii "rob", dar sa fii liber? Rob inseamna sclav. Eu nu sunt sclavul nimanui, dragul meu.
Argumentele tale de unde vin? De la Duhul Sfant? Cand spune Dumnezeu asta si unde?
Ce este un site #rezist?
Mythologica este site-ul meu, bunul meu crestin.
Cum iti explici ca te declari un rob? De unde stii ca ai liber arbitru de vreme ce esti un sclav al zeului tau? Daca zeul tau este chiar Satana si tu nu stiai?

| danut a răspuns (pentru Delmo_Catalin_1984):

"Eu nu sunt sclavul nimanui, dragul meu"
Sigur, nu ai nici un viciu?

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru danut):

Ba da, citesc! laughing)

| danut a răspuns (pentru Delmo_Catalin_1984):

Esti sigur ca alt viciu nu ai?