| SaveTheNature a întrebat:

A citit cineva despre aparitia Fecioarei Maria la Fatima in fata a 100.000 de martori? incluzand fotografi si reporteri?
Ce parere aveti?

28 răspunsuri:
| AlexJr a răspuns:

Fotografii si reporteri? ok, vreau sa vad si eu un filmulet sau o poza macar.
dar bine, nu-mi da d-astea ca d-astea iti fac si eu in paint
http://1.bp.blogspot.com/......am.php.jpg

| RAY a răspuns:

Nu,n-am auzit asa ceva

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Da-mi un link! Vreau sa vad...

| Thunderstruck a răspuns:

As avea o parere daca as vedea imagini/filmari.

| relian a răspuns:

David Coperfild facea sa dispara luna in fata oricui.asa ca nu ma mira chestia asta cu fecioara.si 100 de mii nu e nimic.mai era in Romania unu care a prostit o tara intreaba cu salcia lui care plingea sau ce facea dadea apa sfintita sau ce dadea.un cioban a prostit o tara in romania.deci ce parere sa ai despre o poveste rasuflata cu o fecioara la fatima.bine eu ce zic de ciobanul ala ca prostit o tara ma refer la toata tara de crestini si credinciosi de tate rasele, neamurile etc.si pina la urma lau prins ca trasese co conducata in copac.deci parerea este ca sint niste excroci si nimic mai mult.in america acesti excroci sint urmariti sa vada cum fac si ce fac si daca sint descopriti ca is excroci sint bagati la racoare.deci daca la fatima erau 100 de mii de crestini normal ca au zis toti da am vazut-o pe maria.si ce fotografii sau reporterii nu sint si ei crestini? sau ei nu trebuie sa isi vinda marfa, adica articole, poze etc? deci indife ce filmulete aveti sint falsuri, excrocherii pentru copii astia de crestini.

| MMihai a răspuns:

Au fost niște prostii pe la Tv.
De fapt totul a fost o minciună a fetiței mai mari, care i-a pus pe cei 2 copii mai mici să mintă!

| Zenit313 a răspuns:

Fake and Gay! straight face

| SaveTheNature explică (pentru AlexJr):

Cauta "Aparitiile Fecioarei Maria laFatima"

| SaveTheNature explică (pentru RAY):

E recunoscut drept un miracol de intreaga planeta. Nimeni nu a reusit sa explice.
Sa-ti spun despre ce e vorba.
Mai intai Fecioara Maria aparea in fata a 3 copii care obisnuiau sa se joace pe acel camp. Le-a aparut mai multe zile la raand.
Acestia l-ea povestit parintilor, si dupa un timp, copii aveau sa le spuna tuturor ca Maria va aparea din nou.
Asa s-a ajuns la un numar impresionant de oameni care doreau sa vada minunea.
S-au adunat in numar foarte mare acolo. Si in acea zi dintr-o data norrii au facut loc "soarelui" care putea fi privit de toti.
Scepticii spuneau ca e un fenomen meteo obisnuit.
Insa cum pot 3 copii prevesti perfect ziua si locul in care vremea dintr-odata va lua o turnura neobisnuita?
Cum pot 3 copii minti sistematic ca au vazut fecioara?
Si intrebarile continua.

| Hope77 a răspuns:

Se vor mai intampla multe minuni de genul celei pomenite, autentice. Trebuie insa cercetata sursa acestor minuni. Cartea Apocalipsei spune ca in timpul din urma Satana va face multe minuni pentru a insela pe oameni.
Te-ai intrebat de ce aceasta aparitie a avut loc la Fatima si nu in alta parte? Ai idee despre conexiunile dintre nasterea islamului si biserica romano-catolica?
Minuni incontestabile vor fi armele cele mai eficiente pentru a "converti" multi atei si sceptici la credinte antichristice, cu aparenta crestina si invatatura crestina amestecata cu elemente pagane, satanice.

| SaveTheNature explică (pentru Hope77):

Minunea s-a intamplat mai intai in fata a 3 copii de varsta mica. Cum pot ei minti sistematic, pana la batranete?
Cum au indicat acei 3 copii perfect ziua si locul in care, intr-o zi ploioasa a iesit soarele? Si la care au avut norocul sa fie martori mai tarziu 100.000 de oameni?
Pot 100.000 de oameni minti sistematic?
Stuidaza fenomenul.Acest miracol a fost recunoscut pe plan international.

| Alphawolf a răspuns:

Ar trebui sa studiezi si o alta varianta, una mai sceptica. Uite: http://www.scientia.ro/......ima-1.html

| HueyFreeman a răspuns (pentru Zenit313):

Gay and Fake!

Răspuns utilizator avertizat
| SaveTheNature explică (pentru Alphawolf):

Totul a pornit de la 3 copii. Care au continuat sa sutina sistematic ac au vorbit cu Fecioara Maria. Ce au vazut ulterior oamenii oricum nu a fost un fenomen meteo obisnuit cum se crede.
Si copii de 7 8 si 9 ani nu aveau cum sa ghiceasca ca acel fenomen avea sa se intample ulterior aparitiei Fecioarei Maria.

| Inferno a răspuns (pentru relian):

Nu imi amintesc ca David Coperfild sa faca asta in fata unui public real cu adevarat, ci doar in fata televizorului, publicul facand parte din truc.

| Alphawolf a răspuns (pentru SaveTheNature):

Daca nu a fost un fenomen meteo obisnuit, daca intr-adevar a fost o minune clara, cum se explica faptul ca oamenii a vazut fenomenul diferit? Daca martori nu sunt siguri de ceea ce au vazut, daca marturiile lor nu coincid, cum pot fi siguri ca a fost o minune? Nu cumva credinta lor le-a creat viziuni?(in sensul ca, au facut din tantar armasar)
Copiii nu au ghicit fenomenul, ci oamenii, martorii au interpretat gresit. Si din ce se intelege din articol, luand in considerare si datele Luciei, ne da de inteles ca ea, Lucia, a condus operatiunea, ea a vazut si a auzit totul, ea a povestit, convins, ea a fost capul atentiei. Iar faptul ca ea a mai avut viziuni inainte de aceasta ne spune despre ea destul de mult.

| RAY a răspuns (pentru SaveTheNature):

Da s-a aratat zeita isis stiu

| Zenit313 a răspuns:

"Când un om delireaza se numeste nebunie. Când multi oameni delireaza se numeste religie." - Robert Pirsing

| ManStrong a răspuns:

Atit de multi martori mincinosi s au gasit pina acum, deja?

| Hope77 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Daca citesti cu atentie raspunsul meu, vei observa ca nu pun neaparat sub semnul intrebarii veridicitatea fenomenului de care pomenesti, ci sursa. cine l-a generat. diavolul face multe minuni pentru a pacali pe oameni si pentru a-i inregimenta pe o cale gresita. singurul mod prin care poti testa o minune este Scriptura. am motive foarte serioase sa cred ca minunea respectiva a fost regizata de diavol. copiii respectivi nu au fost indreptati nici spre Biblie nici spre Hristos ci au fost invatati sa faca penitente (practica nebiblica) si sa se autoflageleze (practica straveche in manastirile catolice si proeminenta in ordinul catolic Opus Dei). fetita mai mare s-a inchis intr-o manastire catolica toata viata, ceilalti doi au murit la scurt timp.
in plus venerarea Mariei nu are nimic de-a face cu Scriptura (nu vei gasi absolut nici o referinta despre venerarea Mariei in tot Noul Testament). Cand Hristos li S-a aratat celor doi ucenici in drumul spre Emaus le-a explicat din Scriptura profetiile biblice cu privire la El. adevarata Marie, cea care L-a crescut pe Hristos, a fost primul Sau invatator omenesc in ce priveste Scriptura si faptul ca la 12 ani Hristos ii uimea pe rabinii evrei cu cunostintele Lui biblice spune multe si despre atasamentul Mariei fata de Scriptura. presupusa Marie care li s-a aratat copiilor nu avea nimic de a face cu Biblia si fetei mai mari i-a explicat ca ce dorea era promovarea ei insasi si inchinarea la ea - foarte suspect, nu? spiritul asta apartine vrajmasului lui Hristos si nu celei care cu adevarat a fost o femeie si o mama deosebita, unica in istoria omenirii.
Scriptura are multe de spus despre rolul bisericii catolice in istoria ultimilor 2000 de ani si de asemenea despre rolul ei in evenimentele la care suntem si vom mai fi martori in continuare. sunt multe de spus dar nu e spatiu suficient aici pentru detaliere.
o minune palpabila nu este un argument in sine in favoarea mesajului pe care il transmite, daca acesta contrazice Scriptura. Merita citite pasajele urmatoare Galateni 1:8; Apocalipsa 13:11-14; 2 Corinteni 11:14, 15

| LegionarulRoman a răspuns:

In cel mai bun caza aparitii ale diavolului, caci se stie ca Diabolul poate sa apara chiar ca Iisus Hristos(ca trup). Biserica Romana este apostata!

P.S:nu te-ai intrebat de ce nu s-a aratat unor calugari, cu viata bineplacuta lui Dumnezeu -care datorita sfinteniei au ajuns la capacitatea sa o vada pe Fecioara Maria, Iisus Hritstos-si s-ar arata unor copilasi, care nu aveau nici o treaba cu credinta.

| SaveTheNature explică (pentru Hope77):

Greseala cea mai mare a bisericii ortodoxe,in general.- arunca cu pietre in celelalte religii.
Greseala ce mai mare a bisericii ortodoxe, ca nu lupta pentru unitate, iubire, infratire, cu aproapele.
Greseala cea mai mare a ortodoxului, e ca in loc sa vorbeasca de Dumnezeu, de Isus, de iubire, face mereu referire la veridicitatea religiei ortodoxe, -ca e cea dreapta, ca e cea buna, si celelalte nu.
Poate motivul cel mai mare pentru care nu m-as converti niciodata in religie ortodoxa, este dispretul care il poarta aceasta fata de celelate comunitati religioase, de neacceptare. GROTESC.
Mii de superstitii. Unitate asta vrea Dumnezeu! Unitate.
Dumnezeu este iubire.
Papa este om
Catolicii sunt oameni
Catolicismul e pentru Cristos, intru Cristos.
Penticostalii sunt oameni, pentru Cristos, intru Cristos.
Adventistii sunt oameni pentru Cristos, intru Cristos
evanghelistii la fel.
Sfanta traditie -nu exista
Superstitiile -nu exista.
Papa nu e diavol, si nici anti-crist.
Deschide-ti inima si las-o sa iubeasca. Nu privi cu ura aproapele.

| SaveTheNature explică (pentru LegionarulRoman):

Cei mai de fara -pacat sunt copii nu calugarii.
Cei mai sinceri sunt copii.
Pentru copii -nu conteaza rasa, religia, statutul social, culoarea, etnia.

| Hope77 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Iubirea de Dumnezeu si de aproape nu e ceva sentimental doar (asta nu inseamna ca nu implica si sentimentele). Analizam fenomenul de care spuneai prin prisma Scripturii. Daca profetia Scripturii vorbeste despre biserica romano-catolica, o face cu referire in primul rand la cei care o conduc. Personal nu am nici un fel de reticenta in a avea o relatie normala, crestineasca cu absolut orice credincios/necredincios. Cei mai multi credinciosi catolici, sinceri, sunt oameni deosebiti, la fel ca multi altii. Nu ai voie insa sa te legi la ochi si sa ignori ce spune Scriptura despre anumite lucruri care nu sunt OK. Adevarata iubire de Dumnezeu si de aproape izvoraste dintr-o cunoastere a voii divine prin Cuvantul Sau si ascultarea de acest Cuvant. 1 Ioan 2:3, 4,5
Crestinismul trebuie sa isi asume slabiciunile si metehnele din istorie si din prezent, altfel nu are nici o sansa sa fie relevant pentru generatia actuala si fata de cei care nu privesc cu ochi buni crestinismul.
Si eu cred ca va exista in viitor o anumita unitate intre crestini, dar nu una de genul ecumenismului actual, ci in jurul Scripturii, asa cum s-a intamplat cu generatia apostolilor. Unitate in ascultarea de Dumnezeu si de Cuvantul Sau. Asta e si izvorul adevaratei iubiri si fratietati crestine.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru SaveTheNature):

Da,insa Dumnezeu se releveaza celor la care are un mesaj de transmis, sau sa-l intoarca la dreapta-credinta.De ce s-ar arata Dumnezeu la niste copilasi si sa le spuna :"Fi-ti cuminti si ascultati-va parintii" si nu s-ar arata unor calugari aspru incercati carora sa le prezinte -spre exemplu-cum arata Raiul, sau cum arata iadul.

| SaveTheNature explică (pentru LegionarulRoman):

Daca niste calugari vor spune maine ca l-au vazut pe Dumnezeu, nu ii vei crede, pentru ca sunt multi calugari care nu sunt credibili, care mint cu multe scopuri.
Insa daca maine 3 copii sub 9 ani, vor veni si vor spune ca au vorbit cu Dumnezeu, si vor sustine sistematic ideea. ii vei crede. Pentru ca copii nu pot minti constant, in cele din urma se dau de gol.

| kiv1990 a răspuns:

Photoshop