| Arjunaa a întrebat:

Aceasta este,, calea"catre Dumnezeu? Ce parere ar avea insusi Iisus despre aceasta AFACERE!? https://www.youtube.com/watch?t=15&v=D6KVT50yTY4

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Isus a spus,, gratis ati primit, gratis dati,,. Matei10:8

| Dorugar a răspuns:

Dar nici invers!

| Moise_Ana_1974 a răspuns:

Isus este o persoana, reala, istorica. S-a numit Dumnezeu, Adevarul, Calea spre Dumnezeu Tatal. ( nu un adevar, nu o cale- ci singura Cale, singurul Adevar). El nu a vorbit despre religie, aceasta este o afacere. Religiile sunt garduri stabilite de oameni, intre ei. Poate nu putem sa traim, sa ne dezvoltam spiritual fara acestea, dar nu ele sunt importante. Nu religia te mantuie, nu iti da viata vesnica, doar credinta intr-o persoana reala, atotputernica.