| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a întrebat:

De ce nu exista Dumnezeu? https://www.youtube.com/watch?v=2UaQlRAWCU0
Ce parere aveti despre acel clip?

33 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Cred ca la fel de frumos s-ar putea vorbi si despre Mos Craciun si relatia de prietenie dintre el si un copil.
Tu ce parere ai avea in cazul asta?

| Golyat18 a răspuns (pentru Inferno):

Pai, mai stii ca eu am vorbit?

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Inferno):

Doar ca Mos Craciun nu exista. Relatia ta cu Iisus Hristos este reala si existawinking

| Inferno a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Doar ca Dumnezeu nu exista.
Relatia ta cu Mos Craciun este reala si exosta.

| Inferno a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Pai tot o "parere" e si "Doar ca Mos Craciun nu exista. Relatia ta cu Iisus Hristos este reala si existawinking". Asta e doar parere ta.

| RAY a răspuns:

Propaganda religioasa, fara a prezenta vreo dovada ca exista dumnezeu se dau tot feluk de argumente ridicole,dumnezeu a facut relatii de prietenie cica,i recomand lui dumnezeu sa se uite la ce a creat,o lume plina de suferinta,ura,durere,razboaie,saracie,nu ne nastem egali in nici o privinta dar dumnezeu asta ne iubeste cica,de ce mor noi nascuti,bebelusi? ca adam a mancat un mar sau cica parinti lui a avut pacate, aia numa iubire nu e,oamenii orbi,paralizati, nebuni, surzi, muti tot felul de suferinta dar dumnezeu te iubeste mult, bogdane eu ti am mai zis ce inseamna o dovada nu argumente ridicole
Observarea și măsurarea fenomenelor
Acumularea și ordonarea materialului
Crearea de ipoteze și modele, prognoze, stabilirea nivelului de importanță
Testarea ipotezelor modelului prin experimente, teste, încercări
Confirmarea sau infirmarea ipotezelor
Publicarea rezultatelor, pentru ca acestea să poată fi validate de alții
Modificarea, dezvoltarea sau invalidarea modelului, în funcție de rezultatul testelor și de opiniile criticilor
În cazul confirmării, dezvoltarea unei teorii, care trebuie însă să îndeplinească anumite criterii
Atât timp cât teoria nu este falsificată, poate să fie considerată cunoștință științifică

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Frate cat de adevarat!

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru RAY):

Nu prea ai inteles videoclipul ala.

| RAY a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Si eu isi repet ca daca vrei sa dovedesti ca exista dumnezeu prezinta niste dovezi nu propaganda religioasa

Răspuns utilizator avertizat
| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru RAY):

Mult si prost, asa vorbesti, nu sti ce vorbesti si nici despre cine vorbesti, daca ai sti cu adevarat... Ignorant, cuvantul care-l folosesti pentru crestini ti se potriveste perfect. uita-te la comentariul lui steregoi, zicand aceste lucruri nu faci decat sa implinesti profetia biblica.Ce dovada iti trebuie ca sa te convingi ca cineva il iubeste pe Bogdan? Ce dovada ai ca nu te iubeste? Esti mofturos ca un copil rasfatat si fitos care vrea ca totul sa fie cum zice el fara sa-i asculte pe parinti. Dumnezeu e un parinte drept si iubitor, daca n-ar fi asa n-ar mai fi murit pentru noi. Nu D-zeu a creat lumea aceasta asa ci noi, noi am ales asta, ce face El? El incearca sa ne salveze. n-ai vazut? n-ai auzit? n-ai stiut? Copil nerecunscator, oare nu asta gandeste un Parinte despre copilul sau obraznic care nu doar ca a intrat in bucluc dar nici nu accepta sa fie scos din el.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ce e evolutia?

| RAY a răspuns (pentru r3r3r3r3r3r3):

Alooooooooooo eu mi am exprimat libertatea de exprimare, bogdan e mult mai educat ca tine deci nu il da ca exemplu, apropo crestine nu ai voie sa isi judeci aproapele

Răspuns utilizator avertizat
| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Embrionul reprezinta evolutia? Unde a inceput evolutia?

Răspuns utilizator avertizat
| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Si ce a fost Big-Bangul?

Răspuns utilizator avertizat
| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Unde se ajunge mai? N-ai dovezi in ceea ce spui. Pana la urma tot Cineva trebuia sa creeze. Afirmatiile astea n-au valoare.

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru OctavianDanielMaria):

Noi oamenii, toate lucrurile din univers au nevoie de un creator. Dumnezeu nu are nevoie de un creator, el este in afara spatiului si a timpului. Mintea omeneasca nu poate accepta asta deoarece asa a fost creat el, am fost creati sa stim ca totul are un inceput si un sfarsit, noi nu putem accepta vesnicia. Lucrurile care se vad sunt trecatoare, iar cele ce nu se vad sunt vesnicewinking

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Plictisitor.

| Steregoi a răspuns:

Pentru ca Satan conduce si controleaza acest veac si raspandeste minciuna ca "Dumnezeu nu exista".

2 Corinteni 4:4:"În care Dumnezeul veacului acestuia a orbit minţile necredincioşilor, ca să nu le lumineze lumina Evangheliei slavei lui Hristos, Care este chipul lui Dumnezeu."

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Steregoi):

Foarte adevarat.
Ai dreptate, satan a pus stapanire pe aceasta lume pacatoasa happy

| RAY a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Ce scuza gata satana a pus stapanire pe lumea asta iar dumnezeu e scutit de orice lucru

| VictorFenrir a răspuns:

Asta e unul dintre prostii aia care sunt mereu optimisti si vorbesc despre orice subiect de parca ei ar stii totul despre tot.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru VictorFenrir):

Uita-te la tot videoclipul.

| VictorFenrir a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Am vazut mai mult decat trebuie ca sa-mi fac o parere