| Shaveco0 a întrebat:

Acum mult timp cand tatal meu avea 17 ani si era ateu nu credea in niciun fel in Dumnezeu dar toata familia lui da (era mare bagabont) ATENTIE NU E NICO GLUMA E ADEVARAT. El a fost in Turcia singur singurel si si-a gasit un loc de munca si lucra acolo. Intr-o seara cand se culca (nu era beat deloc, era treaz) toate usile erau inchise tot tot era singur in casa. A venit un om mare cat camera si era negru complet cu ochii rosii si o palarie si i-a spus pe turceste lui tata "hai vino cu mine ridica-te" iar tata a zis " cine dreacu esti tu ma" iar acea creatura i-a raspuns inapoi "Satan" atunci tata **** pe el de frica el nestiind ce e aia rugaciune si-a amintit de la mama lui bunica rugaciunea Tatal Nostru si a inceput sa o spuna in gand, atunci creatura i-a spus "nu ai sansa de scapare" iar el cand a vrut sa isi faca cruce i-a paralizat mana si el zicea ca patura parca cantarea 1tona si il omora. Atunci si-a facut cruce cu limba si a spus in gand "Doamne Iisus Hristoase miluieste-ma pe mine pacatosul" si creatura aceea dracu a spus " te-am pierdut, o sa vin sa te iau din nou" bine inteles tot pe turceste. Atunci tata era pisat pe el de frica, statea cu luminile aprinse se ruga ca avea o carticica din Romania, mare belea. Apoi peste 3-4 zile el a fost la locul de munca unde lucra si cand a venit fix in fata blocului la 2 metri distanta s-a uitat in stanga dreapta nu era nimic si cand a trecut strada l-a calcat masina. BA DECI CE COINCIDENTA fix in acelasi loc unde l-a luat dracu. Tata a scapat cu 1 mana rupta si un picior fracturat. De atunci tata e cel mai mare credincios si se roaga in fiecare zi. Bun... au fost mai multe intamplari si in Romania de ex prima a fost ca a vazut o rata care mergea prin casa si cand s-a dus acolo nu mai era nimic si mai multe dar nu mai tin minte. Cred ca suntem blestemati de avem probleme cu dracu. Mama s-a despartit de tata a intrat dracu in ea voia sa ne omoare. Sora-mea la fel. Si sunt evenimente paranormale la noi in casa, ma sperie dar pe el nu il afecteaza. De ex statea pe terasa si a vazut un pat si o perna si daca se ducea acolo cadea de la 4 etaje si el a spus Doamne Iisus Hristoase milueste-ma pe mine pacatosul si a disparut. Sau o data zicea ca e la doctor si ca trebuie sa intre in camera. Si unde credeti ca era camera? Era in golul de la terasa. A avut atatea cumpane ma mir cum nu a murit Doamne fereste. Am mers la preoti am binecuvantat casa tot tot tot. Eu cred ca suntem blestemati nu mai stiu ce sa fac...

11 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Cand faci o constructie alegi un teren adecvat, daca te apuci sa construiesti pe nisip, cladirea ta la prima miscare tectonica sau inundatii o va lua la vale.
SATAN este de o frumusete rapitoare, a fost cel mai frumos inger din Univers si asa ca pentru tine, nu este negru ci alb si are cam 6-7 metri in inaltime si asta pentru ca Dumnezeu a ingaduit unor oameni sa il vada in chip natural Diavolul avand o natura FLUIDA pe pamant, deci INVIZIBIL pentru omenire. Deci cand povestesti asa ceva intai cauta sa vezi daca este real ce spui ca mai dai peste unii care chiar l-au vazut.

| Holiday a răspuns (pentru danut):

Vorbi expertul in cum arata spiridusii...sunt pline spitalele de psihiatrie de experti de felul asa.laughing

| danut a răspuns (pentru Holiday):

Pe tine te-am "expertizat" de mult asa ca las alti "experti" sa-si dea verdictul in privinta ta.

| DuckDodgers0 a răspuns (pentru danut):

A fost alb si stralucitor, in starea sa de inger, dar odata ce a cazut i-a pierit lumina din el de aceea e intunecat cat despre dimensiunii, diavolii sunt mai multi, nu e doar unul singur, caci odata cu Lucifer au cazut multime de ingeri, totodata diavolul are capacitatea de a lua orice chip, chiar si de inger

| danut a răspuns (pentru DuckDodgers0):

Diavolii nu pot lua DECAT ceea ce li se permite, pe pamant ei sunt la puscarie. M-am referit la aspectul fizic nu la cel moral si inaltimea nu prea difera, Dumnezeu nu a facut ingeri mari si ingeri pitici, nu scrie nicaieri asa ceva.

| Digikey a răspuns (pentru DuckDodgers0):

De Sfantul Lucifer de Cagliari ai auzit?
Este dovada clara ca asocierea numelui Lucifer cu diavolul a fost facuta tarziu dupa anul 400 de vreun indoctrinat fara minte.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai ce să faci. Vă bântuie credințe greșite care se combină cu deliruri pe turcește. Acesta este blestemul, credințele greșite.

| Digikey a răspuns:

Satana nu exista este o inventie a crestinilor din interpretarea gresita a unor texte evreiesti. Evreii inca rad de prostia crestinilor.
Spune-i tatalui tau sa o lase mai usor cu narghileaua si sa se fereasca de ciuperci.

| Algo098 a răspuns:

E fantezie, substante halucinogene sau probleme psihice.

| JulyDreams a răspuns:

Poate tatal tau a visat pe dracu si cand s-a trezit a crezut ca s-a intamplat in realitate. Paralizia corpului e normala in timpul somnului. Si patura care pare f grea e de fapt greutatea cutiei toracice... asa se simte in somn.
La fel se intampla cu cei care povestesc ca vin extraterestrii dupa ei acasa. De fapt sunt vise putin mai lucide.
Putin probabil sa te viziteze chiar dracul in persoana.

| Shaveco0 explică:

Va rog cititi tot nu e o nascoceala